SŁOWENIA: ZIMOWE ATRAKCJE

Słowenia ma świetne połączenie górskiej i nadmorskiej zabawy, od pięknego jeziora Bled, przez uroczą Lublanę, aż po Piran nad Morzem Adriatyckim. Są one piękne przez cały rok.

Zimowa Słowenia jest krainą marzeń dla entuzjastów zimowej aktywności, gdyż:

* Z jednego ośrodka narciarskiego do drugiego można przejechać w mniej niż godzinę. * Skipass Slovenia ważny jest na kilku stokach narciarskich. * Na śniegu można wypoczywać z nartami lub bez, gdyż wiele zimowych możliwości spędzania czasu jest dostępnych dla osób, które nie jeżdżą na nartach).

* Większość słoweńskich ośrodków narciarskich ma warsztaty i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz zapewnia szkoły narciarskie i tereny narciarskie dla początkujących. * Obiekty spa i wellness są na wyciągnięcie ręki od ośrodków narciarskich. * Smaczna jest lokalna kuchnia.

* Możliwe jest zwiedzania pobliskich miast. * Wszędzie można znaleźć dobrze utrzymany ośrodek narciarski, odpowiedni zarówno dla początkujących, rodzin, jak i zaawansowanych narciarzy, otoczony przepięknymi krajobrazami!

COVID-19

Wjazd do Słowenii bez obowiązkowej kwarantanny jest dozwolony z ważnym dokumentem tożsamości i jednym z dowodów powrotu do zdrowia po Covid-19, dowodem ukończonego szczepienia lub ujemnym wynikiem testu. A teraz trochę szczegółów o najpopularniejszych ośrodkach zimowego wypoczynku w Słoweni: 

Kranjska Góra

Słynie z dużych międzynarodowych zawodów w slalomie, a łagodne stoki są rajem dla początkujących i mniej wprawnych narciarzy. W bezpośrednim sąsiedztwie stoków narciarskich znajdują się hotele i apartamenty, a także ciekawe muzea i imprezy etnograficzne. Liczne szkoły narciarskie i instruktorzy narciarscy, którzy mówią różnymi językami, dbają o to, aby goście naprawdę cieszyli się śniegiem.

Po nartach warto wybrać się na spacer po urokliwym miasteczku, które znajduje się zaledwie kilka kroków od stoków narciarskich. Po dniu pełnym zajęć na świeżym powietrzu można zrelaksować się lub w basenach i centrum odnowy biologicznej.

Ośrodek narciarski Rogla

Oferuje stoki narciarskie pokryte naturalnym i sztucznym śniegiem, które w sezonie zimowym zapewniają przynajmniej sto dni przyjemności na nartach i snowboardzie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Wyjątkowe przeżyciem jest w nim wieczorna jazda na oświetlonych stokach. Rogla zapewnia możliwości jazdy na nartach i snowboardzie zarówno początkującym jak i profesjonalistom.

Jest idealnym ośrodkiem na rodzinne wakacje z licznymi atrakcjami. Niezapomnianym przeżyciem jest spacer drewnianą ścieżką wśród potężnych drzew na płaskowyżu Rogla. Sporymi atrakcjami także jazda na sankach, jazda z psami zaprzęgowymi, park rozrywki, czy wiele zabawnych zajęć dla dzieci.

Bohinj i góra Vogel

Vogel to raj dla miłośników narciarstwa, snowboardu, narciarstwa biegowego, freestyle, skialpinizmu, freeskiingu czy saneczkarstwa. Dzieci mogą tam spędzać czas w śnieżnym przedszkolu, a amatorzy elementów akrobatycznych korzystać ze snowparku Vogel. Jezioro Bohinj znajduje się zaledwie 30 minut jazdy od słynnego jeziora Bled. Zjeżdżanie po zaśnieżonych stokach to czysta przyjemność dla narciarzy i snowboardzistów, ale nie wszyscy są biegli w tym biegli. Początkującym I chcącym doskonalić swoją technikę, pomóc\ mogą doświadczeni instruktorzy. 

Kraina wód termalnych i uzdrowisk.

Słowenia jest także krainą wód termalnych I uzdrowisk. A wybór ich jest spory. W zielonym otoczeniu Niziny Panońskiej, w regionie krasowym, w Alpach lub nad Morzem Śródziemnym. Łączenie zimowej aktywności z pobytem w spa jest świetnym sposobem wypoczynku I relaksu. A centra spa i wellness są w zasięgu ręki, w różnych ośrodkach narciarskich.

Jest to równocześnie kraj „kieszonkowej” wielkości, ale o zróżnicowanych cechach geograficznych i bogatym dziedzictwie historycznym, co umożliwia uzupełnianie programu zimowych wakacji. Po zregenerowaniu sił w ośrodkach sportów zimowych warto spędzić kilka dodatkowych dni w stołecznej Lublanie, w malowniczym nadmorskim miasteczku Piran lub kultowym Bled. Oferują one duży wybór obiektów noclegowych, od małych butikowych hoteli, rodzinnych gospodarstw agroturystycznych po prestiżowe hotele pięciogwiazdkowe.

Zdjęcia: Kompas Novo Mesto

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top