SŁOWENIA: WIOSNA 2022

 

 

Ze Słowenii otrzymaliśmy informacje o tamtejszych nowościach turystycznych.

Oto najważniejsze z nich:

 

 

SUKCES LUBLANY

 

 

         Lublana, stolica Słowenii, zdobyła tegoroczną nagrodę Best European Destinations! To tętniące życiem miasto z uroczym starym centrum, jest idealne na spacery i poznawanie, oferuje bowiem liczne atrakcje dla każdego. Dostępne są wycieczki krajoznawcze: kulinarne, rowerowa, zwiedzanie zabytków i muzeów i wiele innych. Specjalne atrakcje, takie jak wizyta w zamku w Lublanie kolejką linową lub przejażdżka łodzią po rzece Lublanica oczarują każdego odwiedzającego.

 

     Lublana oferuje szeroki wybór hoteli. Od małych butikowych po przestronne z elegancją i urokiem, wszystkie położone w samym sercu miasta. 

 

Stolica kraju jest idealnym punktem wypadowym na wycieczki do innych części Słowenii, takich jak: jezioro Bled, malownicze wybrzeże, potężna jaskinia Postojna i wielu innych.

 

 

WJAZD DO SŁOWENII JUŻ BEZ OGRANICZEŃ PANDEMICZNYCH

 

 

 

     Nie ma już żadnych ograniczeń wjazdu do Słowenii związanych ze środkami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Świadectwa szczepienia i aktualne testy nie są już wymagane do korzystania z większości usług. Dotyczy to działalności turystycznej i hotelarskiej, targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, działań kongresowych, wizyt w miejscach publicznych, takich jak muzea i galerie, ośrodki narciarskie, transport publiczny itp.

 

     Drzwi do Słowenii są szeroko otwarte dla turystów i innych odwiedzających, ale nadal obowiązują pewne ograniczenia bezpieczeństwa i zasady związane z życiem w Słowenii (noszenie masek, dezynfekcja rąk, dystans itp.). Przed wyruszeniem do niej należy więc sprawdzić najnowsze warunki przekraczania granic, aktualną sytuację i obowiązujące przepisy sanitarne.

 

NAGRODA ZA ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

 

 

 

 

 

      Nagrodę „Za zrównoważony rozwój” otrzymała popularna słoweńska firma turystyczna KNMtravel. Przyznający jej Standard Travelife stwierdzili, że spełnia ona ponad 100 kryteriów związanych z zarządzaniem biurem operatora, asortymentem produktów, międzynarodowymi partnerami biznesowymi i informacjami o klientach. Standard Travelife obejmuje tematy ISO 26000 corporate social responsibility, w tym takie jak środowisko, różnorodność biologiczna, prawa człowieka i stosunki pracy i jest uznawany za w pełni zgodny z wspieranymi przez ONZ Globalnymi Kryteriami Zrównoważonej Turystyki. 

 

        Zdjęcia: KNMtravel

 

 

 

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top