SŁOWACJA ZAPRASZA

Rozmowa z Martinem Pavlikiem, dyrektorem Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie.

 

Jesienią ubiegłego roku, w samym środku pandemii koronawirusa, został Pan dyrektorem NCTS, łatwo nie było?

Tak, to był, a cały czas jest, trudny okres dla turystyki. Na dodatek kontakty zostały ograniczone, a spotkań nie było wcale. Z drugiej strony trzeba się było dostosować do sytuacji i oczekiwań klientów. A jeżeli chodzi o turystów indywidualnych, to może być szansa dla Słowacji, bo dojazd łatwy, oferta dobra, bariera językowa prawie żadna.

Skąd u Pana zainteresowanie naszym krajem?

Mam dużą część rodziny w Polsce, więc znam trochę Polaków. Lubię Polskę i zawsze chętnie ją odwiedzałem. Widzę jak wasz kraj się rozwija. Polacy chętnie podróżują i dla Słowacji Polska jest dla ważnym rynkiem z ogromnym potencjałem.

Jak Słowacja zamierza otworzyć się na turystykę z Polski po pandemii?

Pomimo, że sytuacja się poprawia, jeszcze za wcześnie mówić, co będzie po pandemii. Jestem przekonany, że Słowacja może być krajem bardzo atrakcyjnym dla Polaków, bo ciągle jest w naszym małym kraju dużo nie odkrytych atrakcji. Jesteśmy najbliższymi sąsiadami, mamy podobne języki, kulturę i zwyczaje. Będę szczęśliwy, jak Polacy poznają całą naszą ofertę, bo na Słowację można wybrać się o każdej porze roku. Cudowna natura, parki wodne, źródła termalne, zabytki, kultura, miasta, zamki, narty… i gastronomia łącznie z winem. Każdy znajdzie coś dla siebie: zwiedzanie, wypoczynek, relaks, wakacje rodzinne albo aktywne. Zapraszam na Słowację!

Dziękuję za rozmowę

Rozmawiał Grzegorz Micuła

Kontakt z Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie: Telefon: 606 236 044; e-mail: office.pl@slovakia.travel

Uwaga: Osoby zaszczepione, legitymujące się paszportem covidowym mogą wjechać na Słowację bez przeszkód trzeba się tylko zarejestrowac na stronie www.korona.gov.sk/ehranica. Pozostali, mogą wjechać po spełnieniu określonych warunków. Przed każdym wyjazdem należy sprawdzić obostrzenia, bo przepisy zmieniają się dynamicznie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top