SŁOWACJA: W BACHLEDCE JUŻ MOŻNA SZUSOWAĆ

Zima przyniosła pierwszy śnieg już pod koniec listopada, a obecne temperatury stwarzają idealne warunki do naśnieżania stoków. Ośrodek górski Bachledka w pełni wykorzystuje pogodę, naśnieżając stoki i przygotowując się do sezonu zimowego. Ten i w tym roku rozpocznie się w grudniu. Po latach obostrzeń ośrodek przygotowuje się do jazdy na nartach pełną parą.

Odwiedzający wreszcie będą mogli w pełni cieszyć się przygotowanymi stokami, zimowymi atrakcjami i bajkową zimową atmosferą pod szczytami Tatr Bielskich. W tym roku w Bachledce na narciarzy czeka 8 km ośnieżonych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, które obsługuje kolejka linowa i krzesełkowa oraz 5 wyciągów. Całe rodziny mogą bawić się na torze saneczkowym o długości 2,5 km. Nie ma potrzeby zabierania sprzętu, wypożyczalnia dysponuje wystarczającą ilością sanek i nart. Amatorów narciarstwa biegowego czeka 14-kilometrowa trasa wzdłuż grzbietu Magury Spiskiej z pięknymi widokami. Można je zobaczyć z kilku części kurortu, ale te najpiękniejsze są na Ścieżce Koronami Drzew. Przebiega ona na wysokość 24 m bezpośrednio w koronach drzew. Z trasy tej można później cieszyć się widokami Tatr i malowniczego Zamagurza.

Adrenaliny można doświadczyć nie tylko na nartach, ale także ze szczytu wieży widokowej, na której znajduje się siatka z widokiem w przepaść na wysokości aż 32 m.

Bachledka posiada 2 tory treningowe do nauki jazdy z elementami zabaw, karuzelę oraz kryty kącik dla dzieci przygotowany dla początkujących narciarzy. Szkółka narciarska znajduje się na grzbiecie i tuż obok parkingu w Bachledowej Dolinie. Na stoku Grzebień pojawią się również nowe elementy zabawy. Zamieniają nawet zwykłą jazdę na nartach w świetną zabawę. Narciarze w Bachledce będą mogli w pełni cieszyć się zimą bez ograniczeń. Ze skipassem od Bachledki mogą jeździć w 18 ośrodkach grupy Tatra Super Ski na Słowacji i w Polsce. Cena karnetu obejmuje nie tylko dzienną jazdę na nartach, ale także popularną wieczorną. Obszary można zmieniać nie tylko w ciągu tygodnia, ale także w ciągu jednego dnia.

Apartamenty PANORAMA i Bachledka zapewniają komfortowe noclegi bezpośrednio na stoku, witają również najmniejszych gości i rodziny podróżujące z psem. Smaczne jedzenie oferuje panoramiczna restauracja PANORAMA Bachledka oraz inne restauracje i bistro bezpośrednio na stoku. W tegorocznym sezonie można kupić skipasy i karnety online. I to taniej niż przy kasach, bez czekania w kolejce. Centrum uruchamia nowy e-sklep, który już na początku sezonu zimowego oferuje korzystne ceny biletów, bonów upominkowych i innych usług.

                                             * * *

Bachledka Ski&Sun to najszybciej rozwijający się całoroczny rodzinny ośrodek górski, położony zaledwie 30 km na północ od Popradu i 15 km od granicy z Polską w miejscowości Ždiar. Łączy trzy doliny, z których każda ma dostęp do centrum: Bachledovą Dolinę, Małą Frankową i Jezersko.

 

Zdjęcia: Bachledka Ski & Sun

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top