SŁOWACJA: DZIEŃ OTWARTYCH PIWNIC NA ŚW. URBANA

Już po raz jedenasty Słowacja zaprasza na DZIEŃ OTWARTYCH PIWNIC NA ŚW. URBANA ® Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26 – 27 maja 2017 roku. Winne piwnice otwarte będą w piątek w godzinach 14:00 – 21:00 oraz w sobotę w godz. 12:00 – 21:00. Wspólnie z właścicielami winnic przygotowano dla gości ponad 130 starych, urokliwych piwnic, w których można będzie delektować się smakiem szlachetnych, regionalnych win. Bilety wstępu w cenie 40 € (w tym talon o wartości 20 € na zakup win) można rezerwować pod adresem: Zrzeszenie Małokarpacki Szlak Winny – Małokarpacki Ośrodek Oświatowy, Horná 20, Modra, tel.: 00421/33/643 34 89, E-mail: mvc@mvc.sk, www.mvc.sk.

 

Bilet upoważnia do odwiedzenia wszystkich winnych piwnic oraz degustacji regionalnych win. Przy zakupie biletu otrzymuje się kieliszek degustacyjny, winny paszport, mapę z wykazem wszystkich „Otwartych winnych piwnic” oraz inne niespodzianki.

W sobotę 27 maja br. również w słowackim Tokajskim rejonie winiarskim odbędzie się impreza dla miłośników win URBAN 2017. Jubileuszowa 10-ta edycja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 19.00. W miejscowościach Wielka i Mała Trna oraz Vinicky przez cały dzień organizowane będą degustacje tego szlachetnego trunku. Liczba biletów jest ograniczona i nie może przekroczyć 800 osób.

W cenę wejściówki, która kosztuje 30 €, wliczony jest talon o wartości 6 € na zakup win i jedzenie oraz transport autobusami ze Słowackiego Nowego Miasta do wybranych miejscowościach winiarskich. Z Koszyc przy tej okazji wyjadą 4 specjalne pociągi do Słowackiego Nowego Miasta. Więcej informacji na temat imprezy oraz zakupów biletu znajduje się na stronie www.tokajregnum.sk.

Hotelowy Resort ORAVSKÝ HÁJ www.oravskyhaj.sk we współpracy z firmą Félix WINES organizują w terminie 10-11 czerwca 2017 roku drugą edycję FESTIWALU WINA ORAVSKÝ HÁJ podczas którego zaprezentowanych zostanie 13 winiarzy z całej Słowacji oraz bogaty program rozrywkowy. Uczestnicy festiwalu podczas 2 dni będą mogli spróbować wyjątkowych słowackich win i serów.

Dodatkowym urozmaiceniem będzie atrakcyjny program obejmujący: występy muzyki ludowej, prezentację rzemiosła ludowego, pieczenie byka, jazda bryczką, taniec z ogniem itp. W tym roku dodatkową atrakcją będą loty śmigłowcem oraz wystawa zabytkowych pojazdów. Opieką i zabawą dla dzieci zajmować się będą profesjonalni animatorzy.

Festiwal zaplanowany jest w plenerze. Miłośnicy wina będą mogli degustować ponad 100 rodzajów win od 13 czołowych słowackich producentów: CHATEAU GRAND BARI, SZIGETI, REPA WINERY, MARTIN POMFY – MAVÍN, PETER PODOLA, VINIDI, VÍNKO KLIMKO, SLOVENSKÉ VINICE, TAJNA, CHATEAU RÚBAŇ, TERRA WYLAK, ZLATÝ STRAPEC, VINÁRSTVO JURAJ ZÁPRAŽNÝ.

Wstęp na festiwal możliwy będzie na podstawie WINNEGO PASZPORTU w cenie 10€. Obejmuje ona kieliszek degustacyjny i 10 żetonów, które uprawniają do degustacji 10 próbek wina. Dodatkowe żetony będzie można zkupić na miejscu. 

Zapowiada się, że będą to niepowtarzalne i miłe weekendowe przeżycia w atmosferze wiosenno-letnich dni

Więcej informacji na http://vfoh.sk/.

 

      Zdjęcia: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top