SŁOWACJA: BEŠEŇOVÁ – TERMALNE SERCE LIPTOWA

Park wodny Bešeňová zmienia swoje oblicze, rośnie i rozkwita. Popularny liptowski kompleks termalny przechodzi wyraźną metamorfozę, która polega nie tylko na zmianie marki parku wodnego, lecz przede wszystkim kosztownych inwestycjach o łącznej wartości 7 mln EUR. W sezon letni 2017 roku Bešeňová wkracza z nowościami takimi jak kryta strefa relaksu – Atrium, odnowiona restauracja Bistro, unikalny Hotel Galeria Thermal**** dla wymagających klientów, bar wodny Cosmopolitan, codzienne ceremonie saunowe i bogaty program letnich imprez. Park wodny staje się bardziej komfortowy, kompleksowy, niektóre części są remontowane, inne budowane od podstaw.

Na początku roku Bešeňová przedstawiła pierwszą nowość – całoroczny odkryty aquabar Cosmopolitan, którego dotychczas brakowało. Bar z obsługą pośród basenów termalnych, z atrakcyjnymi miejscami do relaksu dopełnia przyjemną atmosferę kompleksu. Wielofunkcyjny bar sprawdza się zarówno „w wodzie”, jak i „na lądzie”. Jego górna część służy gościom przebywającym poza basenem. Oferuje szybkie przekąski i miłą przestrzeń do siedzenia. W dolnej części jest obsługa. Klienci baru mogą przysiąść na zabudowanych siedzeniach wzdłuż zewnętrznej krawędzi baru.

Część relaksacyjną basenu dopełniają atrakcje takie jak powietrzne leżanki masujące, gejzery powietrzne i miejsca do relaksu, w których można się odprężyć z drinkiem w dłoni. Od połowy kwietnia goście parku wodnego i hotelu mogą korzystać z nowej strefy relaksacyjnej – Atrium, która zajęła miejsce dawnych jacuzzi. To ogromna jasna przestrzeń o powierzchni 1000 m² będąca sercem całego krytego kompleksu. Poprawia komfort i ułatwia orientację.

Otwarta część, połączona z istniejącymi basenami krytymi, jest oazą zieleni i relaksu, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Park wodny myśli też o najmłodszych i przygotowuje dla nich akwarium z żywymi rybkami i interaktywnym kącikiem dla dzieci.

„Całe Atrium to oaza spokoju, gdzie czuje się siłę natury, zaś samo wnętrze przywodzi na myśl liptowską łąkę, na której można wypoczywać albo spacerować. Wynika to z odpowiedniego doboru materiałów, np. żywej zieleni w doniczkach, w możliwie największym stopniu przypominającej Liptów, a zatem imitacji typowych gatunków drzew np. brzoza, lipa, a także elementów liptowskiej architektury – młyn wodny, drewniane wykończenia z motywem drewna, imitacje okien z okiennicami z epoki czy ścian starych zabudowań gospodarczych, drewniane beczki i wreszcie fontanna tryskająca ze skały symbolizującej masyw bešeňovskiego trawertynu. W Atrium znalazło się także miejsce na oryginalną roślinność wiecznie zieloną. Wysiłki architektów skupiały się na stworzeniu harmonijnej przestrzeni, w której goście mogą się zrelaksować, a przy tym dostrzegać różne detale i podziwiać widoki” – opisuje jedną z nowości Martin Čupka, dyrektor aquaparku Bešeňová.

„W Atrium, które będzie służyło głównie do relaksu, znajdzie się także całoroczny bar samoobsługowy na 60 osób, serwujący słodkie pyszności, francuskie naleśniki, lody i napoje. Rozwiązanie architektoniczne kompleksu Atrium polega na połączeniu tzw. hali basenowej i restauracyjnej ze strefą relaksu, których wysokość przekracza dwie kondygnacje” – uzupełnia Miroslava Garajová z działu marketingu aquaparku Bešeňová.

W czerwcu odwiedzający będą mogli zobaczyć także odnowioną restaurację Bistro, która po przebudowie pomieści znacznie więcej gości – liczba miejsc wzrośnie z 80 do 200. Wraz ze zmianą wizerunku zmieni się także oferta kulinarna, klienci będą mogą liczyć na przyjemne miejsce i sprawniejszą obsługę. Zmiana oblicza restauracji Bistro oznacza również powiększenie tarasu z widokiem na Chopok i stworzenie chilloutowej strefy relaksu.

Za parę tygodni pierwsi goście będą mogli sprawdzić standard usług VIP i przekonać się o życiodajnej energii liptowskiego wellness w nowo otwartym Hotelu Galeria Thermal****, który jako jedyny w Słowacji oferuje zakwaterowanym gościom bezpośredni dostęp do basenów termalnych z pokoi. Hotel Galeria Thermal**** ma 45 pokoi, interesującą bryłę, przepiękne widoki, a swoim holistycznym podejściem zainteresuje wymagających klientów, którzy szukają zdrowego stylu życia i troski nastawionej na wszystkie trzy wymiary: ciało, duszę i umysł.

W najbliższych latach planowany jest remont Wellness & Spa z saunami, przewiduje się także budowę nowej odkrytej części z saunami, jacuzzi i miejscami do relaksu. Nowością wiosny jest z kolei sauna parowa „Świt”, w której goście mogą się poczuć jak podczas porannego przebudzenia przyrody i naładować energią pochodzącą z „promieni słonecznych” i peelingu solnego. Dużą popularnością w Bešeňovej cieszą się rytuały saunowe, dlatego dla tych, którzy uwielbiają relaks aquapark przygotował codzienne ceremonie saunowe.

Intensywny 10-minutowy pokaz to gwarantowane przeżycia wizualne połączone z dobroczynnym działaniem na organizm. Bešeňová zmienia swoje oblicze nie tylko poprzez zakrojone na szeroką skalę inwestycje, lecz również całkowity rebranding. Nowa BEŠEŇOVÁ stanie się teraz źródłem świeżej energii i termalnym sercem Liptowa. Na początku lata zaprezentuje świeże logo w niebiesko-brązowej kolorystyce symbolizującej dwa wymiary liptowskiego parku wodnego – świat bezczynnego relaksu i leniuchowania oraz aktywnego wypoczynku i zabawy. Więcej informacji na nowej stronie internetowej www.besenova.com

Zdjęcia: Słowackie Centrum Turystyki

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top