TURYSTYCZNE PRZEDSTAWICIELSTWO SAKSONII W POLSCE

Saksonia, sąsiadujący z Polską niemiecki kraj związkowy, otworzył przedstawicielstwo turystyczne w Polsce. To dobra wiadomość zarówno dla naszej oraz tamtejszej branży turystycznej, jak i polskich dziennikarzy turystycznych. Tym bardziej, że w ostatnim czasie odnotowaliśmy likwidację w Polsce kilku takich przedstawicielstw innych krajów. Z zaskakującymi – dla nich, a oczywistymi dla naszej branży i mediów – negatywnymi tego skutkami, że wspomnę o Egipcie. Polska jest dużym, liczącym się w Europie turystycznym rynkiem wyjazdowym, ale trzeba być na nim obecnym i promować się, mieć bieżące kontakty z biurami podróży oraz prasą, aby zachęcać polskich turystów do odwiedzania i wypoczynku właśnie w tych, a nie innych miejscach świata. Sama ich atrakcyjność już nie wystarcza.

 

Turystyczne przedstawicielstwo Saksonii w Polsce firmuje Organizacja Promocji Turystyki Saksonii /TMGS/. Jest ona spółką założoną w 2000 roku z zadaniem organizacji promocji tego landu jako kierunku turystycznego zarówno w Niemczech jak i na rynkach międzynarodowych. Organizacja Promocji Turystyki Saksonii została powołana przez Rząd Kraju Związkowego Saksonii i ma swoją siedzibę w Dreźnie, stolicy Saksonii. Przedstawicielką TMGS na rynku polskim została pani Barbara Klary kierująca firmą Travelgate Poland. Jest ona ekspertem branży turystycznej i lotniczej z wieloletnim doświadczeniem na rynku polskim i międzynarodowym, swoje kompetencje oraz znajomość języka polskiego miała już okazję wielokrotnie potwierdzić podczas różnych prezentacji Saksonii oraz na targach turystycznych w naszym kraju.

Pan Hans- Jurgen Goller , Dyrektor Zarządzający TMGS skomentował tę decyzję: “Rynek polski jest w Saksonii jednym z pięciu najważniejszych rynków turystyki przyjazdowej. Saksonia systematycznie rozwija infrastrukturę turystyczna i wprowadza nowe interesujące oferty turystyczne aby zwiększyć zainteresowanie wspaniałą historią, kulturą i przyrodą naszego kraju związkowego. Jestem przekonany, że dzięki powołaniu naszego przedstawicielstwa na rynku polskim będziemy mogli nawiązać lepszą współpracę z polskimi biurami turystycznymi i bardziej efektywnie informować i promować ofertę turystyczną Saksonii w Polsce. Nasza organizacja dokłada wszelkich starań, aby dewiza „Saksonia kraj na miarę światową” znalazła potwierdzenie na międzynarodowym rynku turystycznym”.

Witamy Pani Barbaro, Panią i nowe przedstawicielstwo turystyczne pięknej oraz bliskiej nam zarówno terytorialnie, jak i historycznie oraz kulturalnie Saksonii w Polsce! Życzymy sukcesów w jeszcze skuteczniejszym przyciąganiu naszych turystów do atrakcji Drezna, Lipska i tak wielu innych ciekawych saksońskich miejscowości.

Więcej informacji na stronie www.sachsen-tourismus.de/pl

Zdjęcia: DTZ

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top