PRACODAWCA GODNY ZAUFANIA

W Krajowej Izbie Gospodarczej ogłoszono wyniki II edycji Konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” i wręczono jego zwycięzcom dyplomy.

 

Konkurs ten – powiedział otwierając uroczystość prezes KIG Andrzej Arendarski – zrodził się z potrzeby promowania dobrych wzorów współpracy pracodawców i pracowników. Udział w nim budzi coraz większe zainteresowanie.

 

Celem Konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” jest wyróżnianie dużych firm działających na polskim rynku, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania.

 

 

Tym razem uczestniczyły w nim przedsiębiorstwa z branży telekomunikacji i transportu oraz bankowości. Kapituła złożona z przedstawicieli KIG, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Centrum Monitoringu Wolności Prasy, Instytutu Globalizacji, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenia Integracja i Współpraca oraz Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN przyznała wyróżnienia firmom, które w trakcie analizy wyników ich działalności uzyskały najwięcej punktów.

 

Wyróżnienia uzyskały:

W kategorii „Transport Kolejowy” – Koleje Mazowieckie – KM sp. z o.o.

W kategorii „Banki” – Eurobank S.A.

W kategorii „Operatorzy Telekomunikacyjni” – Polkomtel S.A.

 

W uzasadnieniu do wyróżnienia honorowym tytułem właśnie tych firm zwrócono uwagę m.in. na to, że:

 

Koleje Mazowieckie prowadzą pasażerski transport kolejowy o wysokim standardzie w aglomeracji warszawskiej oraz na pozostałym obszarze województwa mazowieckiego – jako elementu zintegrowanego transportu publicznego. Firma jest drugim pod względem liczby pasażerów przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Swoim pracownikom oraz członkom rodzin zapewnia bogaty pakiet świadczeń socjalnych. M.in. dofinansowanie wypoczynku, wycieczki grupowe, imprezy integracyjne, ulgowe przejazdy koleją na terenie kraju i Europy oraz pakiet prywatnej opieki medycznej. A także różnego rodzaju szkolenia i doszkalanie na koszt pracodawcy.

 

Eurobank także oferuje pracownikom wiele programów socjalnych, w tym opiekę medyczną i dofinansowanie do urlopów. Ponadto specjalne rabaty i zniżki na zakupy oraz usługi oferowane przez ośrodki kultury i lokale gastronomiczne. W trosce o stałe podnoszenie poziomu zawodowego pracowników, bank zapewnia im udział w szkoleniach oraz w specjalnym – również finansowanym przez pracodawcę – programie poszerzania wiedzy i umiejętności.

 

Polkomtel – operator sieci telefonii komórkowej Plus, właściciel marki Simplus, Sami Swoi oraz 36.6, zapewnia swoim pracownikom szeroki pakiet świadczeń socjalnych. M.in. częściowe pokrycie kosztów wypoczynku, dofinansowanie wypoczynku dzieci, różnego rodzaju szkolenia i warsztaty prowadzone przez firmy zewnętrzne lub trenerów własnych. Szczególnie wspierane są młode matki w bezstresowym powrocie do pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych poprzez dostosowania do ich możliwości godzin pracy lub nawet umożliwienie pracy zdalnej.

 

W trakcie uroczystości wręczono również dwie nagrody dziennikarskie „za nagłaśnianie promocji pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej”. Otrzymali je Jakub Kurasz – szef działu ekonomicznego dziennika „Rzeczpospolita” i Wojciech Szeląg – szef redakcji ekonomicznej kanału informacyjnego Polsat News.

 

Nagrodę Specjalną „za przemyślaną strategię personalną nakierowaną na stworzenie i utrzymanie jaj najlepszych warunków do efektywnej pracy wszystkich zatrudnionych” przyznano, obchodzącej 10-lecie działalności, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top