POŻEGNANIE MARCINA GARWACKIEGO

6 września zmarł nagle nasz kolega i przyjaciel Marcin Garwacki, który od dwudziestu prawie lat współtworzył nasze Stowarzyszenie, był częstym gościem na naszych spotkaniach, brał udział w imprezach i wyjazdach.

Geograf z wykształcenia, działacz studencki i członek Stowarzyszenia Ordynacka był też przedsiębiorcą; w latach 90. prowadził biuro wyjazdów językowych, później założył AkademięWWW kształcącą specjalistów w branży komputerowej i internetowej. Organizował gratisowe kursy komputerowe dla dziennikarzy SDP Globtroter o czym przypomina Sławek Bawarski w poniższym pożegnaniu. W latach 2009-2011 był Ogólnopolskim Koordynatorem ECDL.

Marcin był osobą pogodną i ogólnie lubianą. Jego śmierć wszystkich nas zaskoczyła i zasmuciła.

 

 

 

Żegnaj Marcinie.

 

Jeszcze dzień wcześniej rozmawialiśmy w restauracji Hubertus. Mówiliśmy o nowej siedzibie Twojej firmy i szkoleniach internetowych dla dziennikarzy. Nic nie wskazywało na to, że kilkanaście godzin później nie będzie już Ciebie pośród nas.

 

Poznaliśmy się w 1989 r. na konferencji prasowej jakiejś firmy turystycznej, było wtedy wyjątkowo gorąco i dziennikarze narzekali na duchotę w pomieszczeniu i wtedy powiedziałeś do mnie: wszyscy poza nami, narzekają my chyba nie jesteśmy Polakami. Później założyłeś biuro podróży wysyłające za granicę ludzi, którzy chcieli nauczyć się języków obcych.

 

Na początku lat 90. często spotykaliśmy się w Twoim biurze rozmawiając o promocji firmy. Kiedy w 1999 r. gdy powstał klub Globtroter zostałeś jednym z pierwszych jego członków. W założonej przez Ciebie AkademiiWWW, wyszkoliłeś setki naszych dziennikarzy. Robiłeś to przez całe lata zupełnie bezinteresownie. Nauczyłeś nawet posługiwać się komputerem śp. red. Zygmunta Broniarka, kiedy ten miał 78 lat.

 

Przez ostatnich 20 lat podróżowałeś z Globtroterem nie tylko po Polsce. Ostatnio nawiązałeś kontakt z Ambasadą Turcji otrzymując propozycję promocji Cypru Północnego w Polsce. Mieliśmy razem pod koniec września wybrać tam się z dziennikarzami.

 

Na Cyprze już się nie spotkamy, zatem gdzie? skoro w niebo nie wierzyłeś.

 

Sławek Bawarski

 

 

Pogrzeb Marcina Garwackiego odbędzie się we wtorek, 18 września, o godzinie 12.30 na Cmentarzu Północnym (Wólka) w Warszawie.


Świecka ceremonia będzie miała miejsce w Domu Przedpogrzebowym – w pobliżu bramy Głównej, w sali B.

 

Wszystkich przyjaciół i znajomych Marcina zapraszamy 20 września w czwartek o godz. 17.00 do Klubu Hybrydy, gdzie będziemy wspominać Go przy szklaneczce piwa…

 

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła i archiwum rodzinne

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top