NOWA SERIA WYDAWNICTWA ARKADY

 

Ukazały się właśnie trzy albumy nowej serii Wydawnictwa Arkady o wspólnej nazwie POLSKA. Ma ona charakter edukacyjny i przeznaczona jest dla każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o polskiej historii, geografii, zabytkach sztuki i architektury oraz przyrodzie. Książki te pokazują bogactwo i różnorodność naszego kraju, zachęcają do poznawania jego kultury i przyrody. Seria POLSKA może być też znakomitą pomocą dla nauczycieli chcący w niebanalny sposób zachęcić dzieci do nauki, obudzić ich zainteresowania, uwrażliwić na piękno polskiego krajobrazu i ochronę przyrody.

 

 

 

 

 

 

 

Poszczególne tomy prezentują świadectwa naszego dziedzictwa kulturalnego i enklawy dzikiej przyrody. Barwne ilustracje i ciekawe opisy podpowiadają dokąd warto pojechać na wycieczkę, gdzie można spędzić czas przyjemnie i pożytecznie. Książki te są znakomitym prezentem na każdą okazję… 

 

 

Tom POLSKA, Cuda przyrody ukazuje bogactwo dzikiej przyrody, uczy dbania o środowisko naturalne, przedstawia zwierzęta i rośliny, które bezwzględnie należy chronić. Układ wg pór roku. Książka autorska. Piękne zdjęcia przyrody są dziełem autora tekstu.

 

 

 

  Książka POLSKA, Od Tatr do Bałtyku pokazuje zabytki, przyrodę, tradycję i obyczaje, wszystko to, co wiedzieć należy o naszym kraju. Jest syntetyczną panoramą Polski, obrazem jej bogactwa historii, kultury i natury. Książka ta ma zgodnie z tytułem układ geograficzny.

 

 

 

 

 

 

 

 

W książce POLSKA, Zabytki architektury ukazano kilkadziesiąt najważniejszych zabytków: zamki, pałace, kościoły, architekturę przemysłową, drewnianą, zwracając uwagę na bogactwo kulturowe naszego kraju i różnorodność dzieł architektury. Tom ma charakter edukacyjny, zachęca do poznawania historii i zabytków naszego kraju, zwraca uwagę, że są one naszym narodowym dziedzictwem, o które wszyscy powinniśmy dbać. Układ alfabetyczny wg miejscowości.

 

 

 

Atutem tych książek są zwłaszcza ciekawe fotografie i niska cena.

 

 

 

 

Grzegorz MicułaPOLSKA, Od Tatr do Bałtyku.

Grzegorz BobrowiczPOLSKA,Cuda przyrody.

Marek GaworskiPOLSKA, Zabytki architektury.

Wydawnictwo ARKADY; seria POLSKA. Warszawa 2010. 48 str. Twarda okładka. Cena 12,90 zł.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top