NIEMCY: WIESBADEN GOSPODARZEM GMT 2019

Na 45. GTM Germany Travel Mart w dniach 12 – 14 maja do Wiesbaden zjedzie 500 przedstawicieli międzynarodowego przemysłu turystycznego z 51 krajów. GTM jest cykliczną imprezą organizowaną przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT) wspólnie z różnymi regionami i miastami partnerskimi. Stolica Hesji będzie już po raz trzeci jej gospodarzem, poprzednio gościła u siebie GTM w 1977 i 2005 roku.

GTM jest największym wydarzeniem branżowym B2B w niemieckiej turystyce przyjazdowej. Głównym jego punktem są dwudniowe warsztat, które odbędą się w otwartym w 2018 nowym Centrum Kongresowym RheinMain. 300 wystawców reprezentujących przedsiębiorstwa hotelarskie i transportowe oraz lokalne i regionalne organizacje turystyczne zademonstruje swoje oferty 500 kontrahentom z branży turystycznej z całego świata i przedstawicielom mediów z najważniejszych rynków źródłowych dla niemieckiej turystyki przyjazdowej. Uczestnicy będą mogli nawiązać nowe i pogłębić już istniejące kontakty, prowadzić fachowe dyskusje i zawierać kontrakty z niemieckimi wystawcami.

Petra Hedorfer, prezes DZT, mówi: „Cyfryzacja, zrównoważony rozwój oraz dostosowanie ofert i infrastruktury do różnych potrzeb turystów to główne wyzwania dla branży turystycznej w dobie ogólnoświatowej konkurencji. Niemcy są krajem świetnie przygotowanym turystycznie pod każdym z wymienionych względów. GTM jest doskonałą platformą do zaoferowania naszych usług turystycznych na arenie światowej i dalszego budowania sukcesu niemieckiej turystyki przyjazdowej.“

Atrakcyjne imprezy towarzyszące i zwięzła informacja dla multiplikatorów

 Podczas dziewięciu różnych podróży studyjnych (Pre Convention Tour) w dniach poprzedzających oficjalne otwarcie GTM goście poznają oferty turystyczne Niemiec. Zaplanowano także seminaria, które dostarczą informacji o aktualnych trendach w niemieckiej turystyce.

Pozytywne efekty dla niemieckich małych i średnich przedsiębiorstw

 Format GTM został zaprojektowany w 1972 roku przez DZT i od tej pory jest stale rozwijany. „W czasach szalonej konkurencji nie tylko między samymi celami turystycznymi, ale także kanałami dystrybucji, GTM stwarza małym i średnim przedsiębiorstwom, które dominują w branży turystycznej, znakomitą szansę skutecznego dotarcia z ich ofertą do czołowych międzynarodowych decydentów,“ dodaje Hedorfer. Z ankiety przeprowadzonej po GTM 2018 wynikało, iż 98 procent niemieckich wystawców było bardzo zadowolonych lub zadowolonych ze swego udziału w wydarzeniu.

Green Event

Już od 2012 DZT nadaje wydarzeniu „zielony“ charakter. Nie inaczej będzie i teraz, gdyż tegoroczna edycja jak najbardziej uwzględnia aspekty zrównoważonego rozwoju. I tak na przykład zadbano o przyjazny środowisku dojazd uczestników, catering z regionalnych źródeł, zrezygnowano z naczyń jednorazowych czy zaangażowano środki lokalnego transportu publicznego w organizację imprezy. Za koncepcję realizacji GTM 2019 już po raz kolejny wyróżniono certyfikatem jakości Green Note.

Zdjęcie: Oliver Hebel

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top