NIEMCY: #WANDERLUSTGERMANY, CZYLI APETYT NA WĘDROWKI

DZT – Niemiecka Centrala Turystyki rozpoczęła nową kampanię promocyjną #WanderlustGermany. Jej wiodącym tematem są atrakcyjne oferty aktywnego wypoczynku z głównym naciskiem na turystykę pieszą i rowerową po niezwykle zróżnicowanych przyrodniczo regionach Niemiec. Tytuł tej kampanii #WanderlustGermany w tłumaczeniu na język polski oznacza ochotę na wędrówki po Niemczech.

 

Prowadzona jest ona wspólnie z partnerem premium Meklemburgią Pomorzem Przednim i podążą za trendem aktywnych form wypoczynku wśród przyrody, który jest odpowiedzią na rosnące w obecnej sytuacji potrzeby turystów szukających przede wszystkim bezpieczeństwa, jakości i zrównoważonego rozwoju.

„Dzięki urozmaiconej ofercie, przemyślanym koncepcjom higieny i bezpieczeństwa oraz pierwszorzędnej obsłudze, zapraszamy gości do wyruszenia już teraz w drogę. W kampanii skupiamy się na wykorzystaniu środków komunikacji cyfrowej i innowacyjnych eventach na rynkach lokalnych, którymi inicjujemy nowy start dla niemieckiej turystyki przyjazdowej. Ponadto, w kampanii wykorzystujemy renomę Niemiec jako celu podróży dysponującego znakomitą ofertą w segmencie turystyki zrównoważonej, co wzmocni nasze strategiczne podejście do promocji turystyki jakościowej.“ – tłumaczy Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Centrala określiła trzy grupy docelowe, do których jest adresowana kampania: miłośnicy turystyki pieszej i rowerowej ze sportowym zacięciem, dla których najbardziej liczy się aktywność, rodziny chcące spędzić czas na łonie przyrody i przy okazji doświadczyć czegoś ciekawego oraz amatorzy kontaktu z naturą i kulinariami. Makroregionalnie – crossmedialnie – do grup docelowych Kampania #WanderlustGermany jest promowana online za pomocą Programmatic Advertising oraz w mediach społecznościowych na 13 europejskich rynkach lokalnych. Dodatkowe akcenty DZT kładzie na wydarzenia na sześciu najważniejszych rynkach: w Danii, Holandii, Francji, Austrii, Szwajcarii i w Polsce.

Kampania będzie rozwijana dzięki reklamie w kanałach społecznościowych o dużych zasięgach, poprzez mailingi i reklamę online Programmatic Marketing na internetowych platformach podróżniczych. Dwa hashtagi kampanii to #WanderlustGermany i #NowIsYourTimeForGermany. Strona docelowa www.germany.travel/wanderlust to centrum inspiracji i informacji zawierające zdjęcia i filmy dedykowane grupom. Na stronie są umieszczone filmy w formie Travel Stories, a także film prezentujący krajobrazy. Podstrony umożliwiają integrację lokalnych partnerów. Od połowy sierpnia do połowy września DZT organizuje wydarzenia na swoich najważniejszych rynkach w formie imprez plenerowych z zachowaniem obowiązujących lokalnie przepisów epidemiologicznych.

Zdjęcia: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top