DUBAJ: MAŁA EUROPA NA SZTUCZNYCH WYSPACH

W tej „Europie” słońce świeci przez cały rok, a białe plaże i błękitne morze są na wyciągnięcie ręki. Jest tu Wenecja, Petersburg, Szwecja, Lazurowe Wybrzeże i wiele innych europejskich perełek. W Dubaju powstaje nowa inwestycja Heart of Dubai czyli sześć sztucznych wysp położonych 4 kilometry od wybrzeży Emiratu.

Od kilku miesięcy cały świat zmaga się z pandemią Covid-19. W większości państw tempo życia znacznie osłabło. Lecz nie w Dubaju. Trwa realizacja projektu Heart of Dubai – budowa sześciu sztucznych wysp przypominających europejskie miasta, regiony i kraje. Właścicielem i pomysłodawcą jest dubajski deweloper Kleindienst Group.

Projekt Heart of Dubai jest częścią większej inwestycji The World czyli 300 sztucznie usypanych wysp, tworzących na wodach Zatoki Perskiej, mapę świata. Do usypania ich wykorzystano 34 miliony ton skał i 320 milionów metrów sześciennych piasku. Budowa rozpoczęła się w 2003 r. Na drugą połowę 2020 r. planowane jest zakończenie pierwszego etapu projektu, kosztującego 5 miliardów dolarów.

W Heart of Dubai powstanie 13 hoteli i ponad 4000 willi, które równocześnie będą mogły przyjąć 16 tys. osób. Jest to pierwsza na świecie inwestycja, w której będzie znajdować się: podwodny hotel z siłownią i SPA, pięciogwiazdkowy hotel dla rodzin z dziećmi, hotel ślubny, sztuczna deszczowa ulica, pływające wille tzw. koniki morskie i plac śnieżny na świeżym powietrzu.

Heart of Dubai tworzą: Wenecja oraz Wyspy: Niemiecka, Szwedzka, Szwajcarska, Miesiąca Miodowego oraz główna Main Europe Island, podzielona na część francuską i włoską. Wyspa Niemiecka ma kształt podkowy. Znajduje się na niej 15 willi przy plaży i 17 willi lagunowych w stylu Bauhaus.

Jak to w Niemczech – na tej wyspie turyści będą mogli odwiedzić tradycyjny niemiecki jarmark oraz wziąć udział w słynnym Oktoberfeście. Znani międzynarodowi szefowie kuchni podadzą najlepsze niemieckie potrawy. W menu nie zabraknie niemieckich piw i win.

Na Wyspie Szwedzkiej będą czteropiętrowe pałace z siłowniami, saunami i pomieszczeniami ze śniegiem. W restauracjach będzie można spróbować kwaśnego śledzia, klopsików, placków ziemniaczanych Raggmunkar, tostów Skagen lub Göggu.

Dubajska Wenecja będzie pierwszym na świecie kurortem, oferującym noclegi pod wodą. W obiekcie będzie 411 pokoi powierzchniowych, 180 kabin podwodnych, podwodne lobby, SPA i 3 restauracje z widokiem na rafę koralową. Na gości będą czekać rejsy gondolą, przedstawienia operowe oraz prawdziwie włoski karnawał.

Na Wyspie Szwajcarskiej będzie znajdować się willowa z zabudową łącząca drewno, kamień i szkło. Apartamenty będą miały dostęp do plaż, laguny oraz prywatnych basenów. Centralną część Wyspy będzie stanowić błękitna laguna, przypominająca szwajcarskie jeziora.

Honeymoon Island czyli Wyspa Miesiąca Miodowego inspirowana jest Malediwami. Wraz z Elizabeth Hotel – pierwszym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelem dla nowożeńców, będą stanowić idealne miejsce dla zakochanych szukających odosobnienia. Honeymoon Island, połączona jest pomostami z „konikami morskimi” – pływającymi trzypoziomowymi willami z jacuzzi.

Z podwodnej kondygnacji będzie można podziwiać tętniącą życiem rafę koralową. Ta wyspa w kształcie serca znana jest również jako Wyspa Petersburga czyli stolicy romansów i romantyzmu. Na głównej wyspie, nazywanej Main Europe Island, będzie można poczuć włoską i francuską atmosferę. Część francuska – Côte D’Azur Resort składa się z 4 butikowych hoteli, inspirowanych zabudową Nicei, Cannes i St. Tropez.

Symbolem części włoskiej jest Hotel Portofino, oferujący apartamenty z pokojami dla dzieci. Wejście do Portofino będzie zdobił wiszący ogród z 31 000 roślin. Pracownicy hotelu będą znać język włoski, a goście rachunek uiszczą w euro. W Heart of Europe planowane jest posadzenie 100-letnich hiszpańskich drzewek oliwnych z Andaluzji. Powstaniem tam pierwsza na świecie deszczowa ulica i śnieżna plac zabaw na świeżym powietrzu.

Po wyspach nie będą mogły poruszać się samochody. Obecnie sprzedanych jest już 85% nieruchomości. 70% nabywców pochodzi z ZEA i innych krajów Rady Współpracy Zatoki Perskiej. Pojawiają się pomysły na zabudowę następnych wysp z archipelagu The World. Na Wyspie Libanu położonej blisko Heart of Europe planowana jest budowa ekologicznego kurortu. Zabudowane mają zostać również Wyspy stanowiące Amerykę Południową.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top