NIEMCY: TOP 2022 – 100 NAJPOPULARNIEJSZYCH ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

Około 15 000 zagranicznych gości z 30 krajów, w okresie od grudnia 2021 do czerwca 2022 wzięło udział w konkursie zorganizowanym na stronie Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) wybierając swoje ulubione atrakcje turystyczne w Niemczech. Aktualny ranking Top 100 jest już dostępny online pod adresem www.germany.travel/top100

Najwięcej zgłoszeń otrzymał zeszłoroczny zwycięzca Miniatur Wunderland Hamburg. Europa-Park Rust również zdołał obronić swoje drugie miejsce. Miejscowość Rothenburg ob der Tauber po raz pierwszy zajęła trzecie miejsce. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: zamek Neuschwanstein, park rozrywki Phantasialand w Brühl, Berlin, Park Narodowy Schwarzwald, Muzeum Kryminalne w Rothenburg ob der Tauber, Drezno i Dolina Mozeli.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT: „Ranking atrakcji turystycznych TOP100 prezentuje atrakcje turystyczne, które już od 10 lat cieszą się popularnością w sieci. Udział w tym międzynarodowym konkursie to równocześnie głos oddany na atrakcyjność marki ‘Niemcy – cel podróży’”.

Konkurs organizowany jest od 2012 roku. Odwiedzający stronę www.germany.travel mogą zaznaczyć te atrakcje turystyczne, które uważają za szczególnie godne polecenia. Na tej podstawie DZT opracowuje ranking 100 najlepszych miejsc wartych odwiedzenia. Oprócz ogólnego rankingu wyniki ankiety podzielone są na kategorie: miejsca światowego dziedzictwa UNESCO, miasta, atrakcje miejskie, atrakcje przyrodnicze, parki rozrywki i ogrody zoologiczne, muzea, parki narodowe, regiony, zamki i pałace.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top