NIEMCY: TOP 100 ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH 2017

Zagraniczni turyści wybierali100 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Niemczech w 2017 Miniatur Wunderland w Hamburgu obronił w 2017 roku swoją pozycję lidera na liście 100 najpopularniejszych atrakcji turystycznych Niemiec, wybieranych przez turystów z całego świata. Na drugiej pozycji internetowego głosowania plasuje się park rozrywki Europa-Park w Rust, a trzecie miejsce zajął zamek Neuschwanstein. Ranking jest przygotowywany corocznie od 2012 roku przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT).

Każdy zagraniczny turysta, który odwiedzi witrynę internetową www.germany.travel, może zagłosować na swoje ulubione miejsca w Niemczech. Na podstawie wyników DZT sporządza listę 100 najpopularniejszych atrakcji turystycznych kraju. Od września 2016 do czerwca 2017 prawie 32 000 odwiedzających z ponad 60 krajów z całego świata skorzystało z możliwości wzięcia udziału w głosowaniu. Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, wyjaśnia:

„Nasz ranking TOP100 łączy stopień realnej znajomości danej atrakcji turystycznej z jej wizerunkiem w powszechnej świadomości. Na kolejność wpływają nie tylko doświadczenia rzeczywiście podróżujących turystów, ale też preferencje i wyobrażenia potencjalnych turystów, czyli takich którzy jeszcze tych miejsc nie widzieli. Wiele obiektów postrzega umieszczenie ich w TOP100 jako swoisty znak jakości, który bezpośrednio pokazuje efekty ich pracy nad marketingiem międzynarodowym.”

Wyniki internetowego głosowania zostały właśnie ogłoszone na stronie internetowej www.germany.travel/top100. W ramach działań towarzyszących Deutsche Welle wyprodukowała filmy 360º dla obiektów z pierwszej dziesiątki rankingu.

 

Zdjęcia: Miniaturwunder, Europa – Park, Andres Corwin.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top