NIEMCY: TARGI TURYSTYCZNE ITB NOW 2021 r. WYŁĄCZNIE WIRTUALNIE

Messe Berlin zdecydowało, że targi ITB odbędą się w tym roku w dniach 9-12 marca w formie cyfrowej, jako targi i konferencja wyłącznie dla profesjonalistów z branży turystycznej. Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) wraz z 23 partnerami z niemieckiej branży turystycznej, w tym pięcioma regionalnymi organizacjami turystycznymi, zaprezentuje Niemcy podczas targów ITB Berlin NOW 21. Wirtualna obecność DZT koncentruje się na strategii naprawczej w turystyce przyjazdowej do Niemiec w czasie wciąż trwającej epidemii oraz w okresie po pandemii.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT mówi: „Szczególnie w czasach pandemii obecność na najważniejszym wydarzeniu B2B dla międzynarodowej branży turystycznej, jakim jest ITB NOW 2021, jest niezbędna. Jesteśmy dostępni dla kluczowych klientów światowej branży turystycznej i naszych branżowych partnerów z Niemiec. Doradzamy w aktualnych tematach i strategiach wychodzenia z kryzysu oraz w projektach na 2021 r. Gwarantujemy ciągłe rozwijanie rynku, a jednocześnie oferujemy naszym partnerom platformę do prowadzenia międzynarodowego biznesu. Na ITB jesteśmy dostępni wirtualnie dla zainteresowanych uczestników przez cztery dni targów. Zachęcamy do nawiązywania kontaktów, dyskusji indywidualnych i grupowych.”

Oprócz prezentowania Niemiec jako celu podróży oraz przedstawienia własnych wydarzeń, DZT weźmie udział w panelach dyskusyjnych na temat przyszłości turystyki, które odbędą się w ramach ITB Berlin NOW Convention 2021. 

Przegląd ważniejszych terminów:

Wydarzenia DZT

• Panel informacyjny „Rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju w turystyce przyjazdowej” wtorek, 9 marca, godz. 12:00 – 12.30 Udział wezmą: Martin Balas – koordynator Excellence Initiative Sustainable Travel Destinations i asystent badawczy w ZENAT i BRI (Instytut Rezerwatów Biosfery) na Uniwersytecie dla Zrównoważonego Rozwoju Eberswalde, Birgit Grauvogel – prezes Centrali Turystyki Saarlandu Sven-Erik Hitzer – prezes Schmilka Biosphere and National Park Refugium w Saksonii Olaf Schlieper – kierownik ds. innowacji w Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT)

Panele dyskusyjne DZT

• Panel dyskusyjny „D-A-CH – perspektywy rynku turystycznego” w ramach ITB Future Track wtorek, 9 marca, godz. 16:30 – 16:55 Udział wezmą: prof. dr. Martin Lohmann – prezes NIT Insights for Tourism, FUR Petra Hedorfer – prezes zarządu DZT Dr. Petra Stolba – prezes Österreich Werbung Jörg Peter Krebs – dyrektor Schweiz Tourismus, dyrektor na Niemcy oraz dyrektor ds. Turystyki na Europę Środkową i Bliski Wschód. • Panel dyskusyjny „Czy wirtualna rzeczywistość pomaga w promowaniu miejsc i atrakcji turystycznych?” środa, 10 marca, godz. 17:00 – 17:20 Udział wezmą: Mateusz Mierzwinski – CEO & Founder, LocalBini AG Olaf Schlieper – kierownik ds. innowacji w Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT)

DZIEŃ BEZ BARIER

W piątek,12 marca 2021, w ramach wydarzeń kongresowych ITB NOW, w godzinach 10:20 – 15.30 na platformie ZOOM odbędzie się „9. Dzień Turystyki bez Barier”. W jaki sposób oferty turystyczne mogą odpowiedzieć na potrzeby turystów niepełnosprawnych i z ograniczoną mobilnością? Jaki wpływ ma pandemia na rozwój ofert związanych z podróżowaniem bez barier? Jakie możliwe rozwiązania są już dostępne dla różnych grup docelowych z ograniczoną mobilnością? Jakie są szanse i wyzwania dla organizatorów turystycznych, dostawców usług oraz lokalnych organizacji turystycznych? W ramach spotkania „9. Dnia Turystyki bez Barier”, podczas dyskusji i prezentacji eksperci zajmą się powyższymi zagadnieniami w sposób kompleksowy i praktyczny ukazując tematykę z różnych perspektyw.

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) oczekuje udziału wielu międzynarodowych gości, w tym przedstawicieli polityki, branży turystycznej, lokalnych organizacji turystycznych, stowarzyszeń i uniwersytetów, a także ekspertów i dziennikarzy. Wydarzenie jest finansowane przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii. Realizacja możliwa jest dzięki wsparciu regionalnej grupy roboczej „Turystyka dla Wszystkich”, grupy roboczej „Leichter Reisen – wolne od barier miejscowości wakacyjne w Niemczech” oraz targów berlińskich Messe Berlin. W wydarzeniu wezmą udział tłumacze języka migowego oraz tłumacze symultaniczni i pisemni. Językami wydarzenia są niemiecki i angielski (z tłumaczeniem symultanicznym).

Osoby zainteresowane powyższym wydarzeniem muszą się zarejestrować pod adresem: https://www.germany.travel/en/trade/tag-des-barrierefreien-tourismus/tag-des-barrierefreien-tourismus.html

Ilustracje: mat. prasowe DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top