NIEMCY: SZLAK NAD NECKAREM NAJPIĘKNIEJSZYM W 2018 R.

„Neckarsteig” szlak nad Neckarem uznano za najpiękniejszy pieszy w Niemczech w 2018 r. Ta romantyczna trasa ma 127 kilometrów długości. Po drodze są na niej średniowieczne zamki, jak nigdy nie zniszczony i dotychczas zamieszkiwany zamek warowny Burg Guttenberg. Całości dopełniają zielone doliny rzek i rozległe łąki z drzewami owocowymi parku krajobrazowego Doliny Neckaru-Odenwald. W zależności od kondycji wędrowców cała trasa dzieli się na dziewięć lub więcej etapów. Szlak rozpoczyna się w Heidelbergu, szacownym mieście uniwersyteckim, a kończy w kurorcie Bad Wimpfen koło Stuttgartu.

 

Magazyn turystyki pieszej „Wandermagazin“ uznał szlak „Neckarsteig” za trasę numer jeden w Niemczech i to nie tylko z powodu uroku mijanych miejsc czy znakomitego oznakowania drogi, także z powodu świetnego skomunikowania ze środkami lokalnej komunikacji publicznej. Do miejscowości, w których zaczynają się i kończą poszczególne etapy, można bez problemu dojechać koleją bądź szybką koleją miejską. Szlaku nie trzeba więc przemierzać w całości, można wybrać tylko niektóre jego odcinki.

A co powiecie na chwilę wytchnienia na rzecznym parowcu? Niektóre części „Neckarsteig” można przebyć drogą wodną. Na wszystkich, którzy dotrą do celu, w Bad Wimpfen czeka nagroda w postaci rezydencji cesarzy rzymskich, największej na północ od Alp. W średniowieczu miasteczko było siedzibą dynastii Staufów, a następnie – do roku 1803 -wolnym miastem Rzeszy. Charakterystyczna historyczna zabudowa ze wspaniale odrestaurowanymi domami szachulcowymi jest naprawdę warta zwiedzenia.

Informacje o szlaku „Neckarsteig” niemiecki: www.neckarsteig.de niemiecki: https://www.tg-odenwald.de/neckarsteig/ angielski: https://www.heidelberg.de/english,Len/Home/Go+out/the+neckarsteig.html

Heidelberg zaprasza niemiecki: https://www.heidelberg-marketing.de angielski: https://www.heidelberg-marketing.de/en.html

Odwiedź Bad Wimpfen niemiecki: https://www.badwimpfen.de angielski: https://en.badwimpfen.de W podróży po Badenii-Wirtembergii niemiecki: https://www.tourismus-bw.de/ angielski: https://www.tourism-bw.com/ Tekst: DZT.

Zdjęcie: DZT / Markus Pioro

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top