CHORWACJA: 100 MILIONÓW NOCLEGÓW !

Coraz więcej turystów i gości odwiedza Chorwację. Zgodnie z danymi systemu eVisitor, który analizuje ruch turystyczny w sektorze komercyjnym i niekomercyjnym oraz w charterach żeglarskich, na dzień 28 września 2018 skorzystano w Chorwacji z ponad 100 milionów noclegów!

 

W zeszłym roku liczba ta została osiągnięta miesiąc później, dokładnie 28 października. Tegoroczny rezultat potwierdza, że Chorwacja nadal zajmuje pozycję popularnego kierunku podróży turystycznych.

W tygodniu, w którym obchodzimy Światowy Dzień Turystyki możemy pochwalić się osiągnięciem 100 milionów noclegów, czyli miesiąc wcześniej niż w roku 2017. Jest to dodatkowe potwierdzenie, że rozwijamy turystykę całoroczną ze wzmożonym ruchem turystycznym poza sezonem letnim. Jak ważna jest turystyka dla gospodarki państwa potwierdzamy również pakietem ustaw, dzięki którym zostanie ona zreformowana zgodnie z wymogami nowoczesnych trendów rynkowych.

Będziemy o tym mówić również w czasie Dni Chorwackiej Turystyki na wyspie Hvar pod koniec października podczas posiedzenia Rządu poświęconemu rezultatom osiągniętym w turystyce, z których niewątpliwie najbardziej cieszą te ekonomiczne” powiedział Minister Turystyki Gari Cappelli.

„Wszyscy pracownicy sektora turystycznego są bardzo zadowoleni z dotychczasowych wskaźników ruchu turystycznego. Potwierdzają one, że udało nam się zachować pozytywne trendy. Niektóre z kluczowych działań, które pozwoliły osiągnąć pozytywne rezultaty wiązały się ze wzmocnieniem promocji, realizacją kreatywnych kampanii marketingowych, zwiększeniem liczby połączeń lotniczych. Położyliśmy także nacisk na wzmocnienie oferty turystycznej przed i po sezonie” powiedział dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić.

Dodając, ze zrealizowane 100 milionów noclegów już we wrześniu daje bodziec do dalszych działań i wkładu w pozycjonowanie Chorwacji jako atrakcyjnego i różnorodnego, całorocznego kierunku podróży turystycznych. W chorwackim roku turystycznym dotychczas zrealizowano około 18 mln przyjazdów i ponad 100 mln noclegów, co w odniesieniu do roku 2017 pokazuje wzrost o 6% w przyjazdach i 4% w noclegach. Największa liczba gości przyjeżdża z Niemiec, Chorwacji, Słowenii, Austrii, Polski i Czech. Najwięcej turystów nocowało w Dubrowniku, Rovinju, Poreču, Medulinie i Splicie.

        Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top