NADARZYN: WKRÓTCE III TARGI TURYSTYCZNE

W dniach 19-21 października br. na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych Word Travel Show. O przygotowaniach do nich i programie organizatorzy poinformowali na konferencji prasowej w Warszawie.

 

W tegorocznej edycji targów weźmie udział 800 wystawców, w tym 300 z zagranicy. Krajem partnerskim będą USA. Impreza składać się będzie z trzech salonów. W pierwszym – Turystyki krajowej i zagranicznej, prezentowane będą kierunki turystyczne z 5 kontynentów, atrakcje kulinarne, pokazy strojów narodowych, tańców i sztuk walki. Wystawcami reprezentującymi 80 krajów i regionów świata będą ambasady, przedstawicielstwa miast i regionów, biura podróży, przewoźnicy, hotele, centra rozrywki i wypoczynku oraz stowarzyszenia turystyczne.

Bogato reprezentowana będzie Afryka. Stoiska mieć będą: RPA, Ghana, Sudan, Seszele, Kenia, Madagaskar, Zanzibar, Tanzania i Rwanda. Wydzielona zostanie strefa turystyki leczniczej, w której swoje oferty przedstawią uzdrowiska i sanatoria. W ramach Targów odbędzie się Festiwal Kultur Azji z przeglądem oferty turystycznej i kulturalnej tego kontynentu, pokazami tradycyjnych tańców, koncertami oraz warsztatami kulinarnymi połączonymi z degustacjami.

Dodatkową atrakcją będą spotkania ze znanymi podróżnikami. Kilkudziesięciu weźmie udział w Warsaw Travelers Festival Travelmania. Kilkoro z nich uczestniczyło w konferencji prasowej. Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista, który niedawno jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2. Kajakarz Aleksander Doba, który samotnie przepłynął Atlantyk. Autostopowicz Michał Pater, który ma 150 tys. subskrypcji na Youtube. Blogerka Globstory prowadząca swój kanał od 4 lat, która zgromadziła 129 tys. fanów na Youtube.

W konferencji uczestniczyli też przedstawiciele ambasady USA w Warszawie oraz organizatorów targów. Podczas nich rozstrzygnięty zostanie plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Do dyspozycji uczestników WTS będzie też plaża, na której pod palmami i przy dźwiękach muzyki można będzie spróbować swoich sił na torze skiboardowym oraz pościgać się na SUP-ach.

Drugim działem targów będzie Salon Camper&Caravan. Swoją ofertę przedstawią w nim producenci i dystrybutorzy camperów, przyczep kempingowych, domków mobilnych, turystycznych pojazdów specjalnych i autokarów. Zapowiedziano prezentację ponad 200 camperów i przyczep. Równocześnie odbędzie się zlot caravaningowy z udziałem załóg z całej Europy.

Nowością będzie strefa Ski&Outdoor Show z odzieżą, akcesoriami, sprzętem kempingowym, pojazdami, sprzętem sportowym oraz ściankami wspinaczkowymi. Natomiast w Warszawskim Salonie Jachtowym swoją ofertę zaprezentują producenci i sprzedawcy jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi wędkarskich, pontonów sprzętu asekuracyjnego i ratowniczego, przyczep podłodziowych i lawet, a także odzieży żeglarskiej, elektroniki i nawigacji.

Obejrzeć można będzie kilkanaście jednostek żaglowych, ponad 50 luksusowych łodzi motorowych, a także łodzie sportowe oraz houseboaty. Ponieważ targi te odbywać się będą poza Warszawą i zasięgiem komunikacji miejskiej, organizatorzy obiecują specjalne, bezpłatne autobusy kursujące z i do centrum stolicy.

Więcej informacji na temat tych targów i imprez na nich znaleźć można na: www.worldtravelshow.pl; www.campercaravanshow.com; www.warszawskisalonjachtowy.pl.

      Zdjęcia: Robert Krajewski

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top