NIEMCY: RHEINGAU – FESTIVAL W HESJI

Rheingau-Festival świętuje swoje 30-lecie. Kolejny pocałunek muzy otrzymuje w tym roku region uprawy wina i radości życia Rheingau w Hesji. Już po raz trzydziesty muzycy krajowego i międzynarodowego formatu koncertują w pięknych i często niezwykłych miejscach. Zarówno w Centrum Kultury „Schlachthof Wiesbaden“, w tamtejszym Domu Zdrojowym, w byłym opactwie Cystersów Eberbach czy w idyllicznym zamku Vollrads, w barokowych kościołach lub zielonych winnicach przy lampce wybornego wina. Wszystkie te miejsca tworzą perfekcyjne kulisy dla niczym niezmąconej radości słuchania muzyki. Tegoroczny jubileuszowy sezon rozpoczął się 24 czerwca i potrwa do 2 września 2017, a jego mottem jest „przebudzenie“.

 

Punktami kulminacyjnymi będą między innymi koncerty „Artist in Residence“ Igora Levita, znakomitego rosyjsko-niemieckiego pianisty oraz występy sopranistki Anny Lucii Richter. Oprócz muzyki klasycznej występują zespoły jazzowe oraz grające muzykę nowoczesną.

Wielką atrakcją „Fokus Jazz“ będzie bardzo popularny w ostatnim czasie niemiecki pianista jazzowy, Michael Wollny. Rodowity Frankończyk zagra w sumie cztery razy w lipcu i w sierpniu, w tym m.in. wspólnie ze słynnym „Norwegian Wind Ensemble“. Przygotowano 125.000 biletów na 155 koncertów w 42 lokalizacjach regionu Rheingau i ościennych:

Informacje o Rheingau-Festival niemiecki: https://www.rheingau-musik-festival.de angielski: https://www.rheingau-musik-festival.de/en/

Być turystą w Rheingau Nur auf niemiecki: http://www.rheingau.de

Zwiedzając Hesję niemiecki: https://www.hessen-tourismus.de angielski: https://www.hessen-tourismus.de/en

Zdjęcie: Ansgar Klostermann

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top