NIEMCY: REKORDOWE LATO W TURYSTYCE

Okres letnich wakacji przyniósł kolejny rekord w turystyce przyjazdowej do Niemiec.

Federalny Urząd Statystyczny zliczył w okresie styczeń-sierpień 54,5 mln noclegów zagranicznych gości w hotelach i pensjonatach powyżej 10 łóżek, o 2,9 mln noclegów więcej niż rok wcześniej (+5,5%).

W letnich miesiącach (czerwiec, lipiec, sierpień) zarejestrowano 27,4 mln noclegów (+7% w stosunku do roku poprzedniego).

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), widzi w podanych właśnie liczbach dowód na rosnącą popularność Niemiec jako celu wyjazdów turystycznych.

„Badania IPK pokazują, że w dwóch ubiegłych latach podróże urlopowe do Niemiec rosły o 7%, silniej niż cały Incoming.

Ponadprzeciętny wzrost w okresie wakacyjnym potwierdza znaczenie tego segmentu dla niemieckiej turystyki.

W miesiącach letnich generujemy 1/3 rocznego wyniku.”

 

Solidny wzrost ze wszystkich rynków Top 10

 

 

Wszystkie 10 kluczowych rynków notuje do końca sierpnia wzrosty. Numerem jeden pozostaje Holandia z wynikiem 8,3 mln noclegów (+2%), dalej Szwajcaria (+8,6%), USA (+6,9%), Wielka Brytania (+8,4%). Następne miejsca ze wzrostami pomiędzy 2 a 5% zajmują Włochy, Austria, Dania, Francja i Belgia. Na pozycję 10 powraca Hiszpania z dynamicznym wzrostem +18,9%.

 

Azja motorem wzrostów

 

Europa generuje w tym roku wzrost o 3,8%, Ameryka o 7,8%, zaś Azja o 16,3%. Chiny z 1,7 mln noclegów są najważniejszym rynkiem azjatyckim (ponadprzeciętny wzrost o 30,4%). Liczba noclegów z krajów Zatoki Perskiej rośnie o 18,5%, Indii o 10%, Korei Południowej o 19%, Tajwanu o 31%. Ważnym rynkiem amerykańskim, obok Stanów Zjednoczonych, jest Brazylia (+10,5%, 540 000 noclegów). Incoming z pozostałych krajów południowoamerykańskich rośnie o 11%, zaś z Ameryki środkowej i Karaibów o 20,6%.

 

                         Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top