NIEMCY: KAMPANIA „MARZENIA STAJĄ SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ” I TOASTY NA ODLEGŁOŚĆ

Po ponownym otwarciu granic, które nastąpiło w większości krajów europejskich, Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) rozpoczęła kampanię „Germany – Dreams Become Reality” (Niemcy – marzenia stają się rzeczywistością). Po trzech miesiącach izolacji ludzi (lockdownu) w Europie, DZT znów zaprasza do spędzenia letnich wakacji w Niemczech.

 

„Tą kampanią wprowadzamy silny impuls na nasze europejskie rynki uwzględniając przywrócenie swobody podróżowania w Europie. Turyści, po doświadczeniach pandemii, mają inne niż wcześniej wymagania co do jakości, wartości i zrównoważonego rozwoju” – komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT. Podstrona kampanii „Germany – Dreams Become Reality” działa jako platforma informacyjna.

Strona inspiruje zdjęciami i tekstami, prezentując atrakcje turystyczne położone poza utartymi szlakami, zamki i pałace, szlaki piesze i rowerowe, ciekawostki kulinarne oraz najpiękniejsze turystyczne trasy samochodowe po Niemczech. W ramach kampanii przewidziano reklamę internetową, newslettery i aktywność w mediach społecznościowych.

Wszystkie elementy kampanii powiązane zostały wspólnym hasztagiem #GermanyAwaitsYou. Na kanale Youtube oraz na podstronie DZT znajdzie się też krótki film stworzony na potrzeby kampanii i obrazujący bogatą i różnorodną ofertą turystyczną Niemiec, www.germany.travel. W drugiej połowie roku będą kontynuowane działania marketingowe skierowane do klientów indywidualnych.

Ponadto partnerzy z branży międzynarodowych usług turystycznych, szczególnie zainteresowani podróżami do Niemiec, na bieżąco informowani są o aktualnym stanie pandemii, działalności DZT, zaś partnerzy lokalni o obecnej sytuacji na 15 najważniejszych rynkach. Informacje te znajdują się stronie branżowej przeznaczonej dla biur podróży.

                                                                                * * *

W związku z otwarciem granic i powrotem ruchu turystycznego w Niemczech, przedstawicielstwo DZT w Polsce zorganizowało dla współpracujących z nim przedstawicieli mediów oryginalną imprezę „na odległość”. Wspólnie z Niemieckim Instytutem Wina zaprosiło ich na wzniesienie toastu za ponowny, szybki rozwój turystyki i pomyślność branży.

Degustacja niemieckiego wina i toast odbyły się wieczorem 24 czerwca br. w formie webinaru na platformie Teams z udziałem krytyka winiarskiego i dziennikarza, Tomasza Prange-Barczyńskiego, który opowiedział o winie i regionie Palatynatu.

Wcześniej uczestnikom webinaru dostarczono informacje elektroniczne na temat Niemieckiego Szlaku Wina w Palatynacie, a kurierzy dostarczyli im po 2 butelki wina z tego regionu, aby było czym wznieść toast.

 

Zdjęcia: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top