NIEMCY: FESTIWAL MUZYCZNY W BREMIE

To już wprawdzie klasyk, ale z całą pewnością nie dostojny ani staroświecki: Festiwal Muzyczny w Bremie, odbywający się od 1989, jest muzycznym wydarzeniem o wyjątkowym charakterze i ogromnie popularnym wśród mieszkańców tego hanzeatyckiego miasta. W dniach od 19 sierpnia do 9 września znakomici artyści wykonają dla publiczności utwory znane i popularne, a także wyrafinowane rarytasy w dziedzinie klasyki, jazzu i muzyki światowej. W wytwornej iluminacji rynku bremeńskiej starówki, u stóp romańskiej katedry św. Piotra festiwal rozpocznie się wieczornym koncertem zatytułowanym „Wielki Nokturn”. W pobliskim, pochodzącym z lat dwudziestych XX w. zabytkowym gmachu filharmonii „Glocke“ z foyer i salami koncertowymi w stylu art déco zostanie wystawionych wiele przedstawień muzycznych – z genialną, ale i kontrowersyjną operą „Don Giovanni“ Mozarta 1 września na czele.

 

W ramach Festiwalu koncerty będą odbywać się także w okolicach Bremy (w Bremerhaven, Oldenburgu, Emden i Verden). Sam festiwal zakończy się z wielkim przytupem: 9 września po raz pierwszy od 1989 w Bremie wystąpi z koncertem Londyńska Orkiestra Filharmoniczna – to najwyższa rozkosz dla ucha! Organizatorzy Festiwalu Muzycznego wzięli pod uwagę także aspekt ekologiczny: bilety na koncerty są zarazem biletami komunikacji lokalnej.

Informacje i bilety na Festiwal Muzyczny w Bremie Niemiecki: http://www.musikfest-bremen.de Angielski: http://www.musikfest-bremen.de/en/start/

Komunikacja autobusowa do okolicznych miejscowości Informacje i rezerwacje tylko telefonicznie w Filharmonii Glocke: 0049(0)421/ 33 66 99 (niem./ang.)

Brema dla turystów Niemiecki: https://www.bremen.de/tourismus Angielski: https://www.bremen.de/tourism http://www.bremen.de/tourism/-24-hours-in-bremen

Zdjęcie: Uwe Arens

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top