CZECHY: LETNIE ATRAKCJE SZPINDLEROWEGO MŁYNA

Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach, znany w Polsce przede wszystkim jako ośrodek zimowy, atrakcyjny jest również w pozostałych porach roku. Teraz, w lecie, zaprasza dzieci i dorosłych na niezwykłe place zabaw ulokowane na górskich stokach. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają tam ścieżki edukacyjne, terenowe hulajnogi i trójkołowce, trampoliny czy samochodziki buggy. Najwyżej położony plac zabaw w Czechach znajduje się na wysokości 1235 m n.p.m. Rozciąga się stąamtd przepiękny widok na okolicę. Dzieci mają do dyspozycji mnóstwo atrakcji – między innymi drabinki, zjeżdżalnie czy ścianki wspinaczkowe.

 

Kolejny górski plac zabaw znajduje się przy górnej stacji kolejki linowej św. Piotr. Tam na najmłodszych czekają huśtawki, ścieżki fitness, dmuchane trampoliny i inne atrakcje. Ciekawostką jest także tak zwany letteringowy plac zabaw na Medvědinie, z wielkimi ściankami wspinaczkowymi w kształcie liter.

Na spacer z całą rodziną można wybrać się karkonoskimi trasami edukacyjnymi. Cztery ścieżki wiodą po stoku Medvědina i z Pláni do Świętego Piotra.

Podczas wycieczki poznaje faunę i florę Karkonoszy. Całkowita długość tras wynosi trzydzieści kilometrów.

Miłośnikom adrenaliny polecić można zjazdy na hulajnogach terenowych czy trójkołowcach, bezpiecznych do sterowania także dla starszych dzieci. Amatorzy cykloturystyki mają do dyspozycji rowery górskie i elektryczne, na których nawet strome podjazdy nie będą trudnością.

W gorące, letnie dni warto odwiedzić kąpielisko na Zaporze Łabskiej. Można tam wykąpać się, popływać łódką lub na coraz popularniejszym paddle boardzie (desce z wiosłem). Więcej informacji o atrakcjach Szpindlerowego Młyna znajdziemy na stronie www.skiareal.cz

 

      Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top