NIEMCY: DZT ROZSZERZA KAMPANIĘ #DiscoverGermanyFromHome

Międzynarodowa kampania Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) #DiscoverGermanyFromHome została pozytywnie przyjęta na 50 rynkach na świecie i osiągnęła doskonałe wyniki. Od jej startu 16 marca za pośrednictwem własnych kanałów kampania dotarła do 9,6 miliona użytkowników oraz wygenerowała ponad milion interakcji. Do tego należy doliczyć 19 000 postów związanych z kampanią i opublikowanych na kanałach zewnętrznych, co z kolei wywołało 210 000 interakcji.

 

Aby utrzymać dialog z przyszłymi klientami w okresie kwarantanny, DZT postanowiła skoncentrować się na inspirujących, empatycznych i jednocześnie edukacyjnych treściach publikując je na ponad 30 kanałach mediów społecznościowych. Posty w zabawny sposób zachęcają do interakcji. DZT stworzyła też ciekawą podstronę, która od połowy kwietnia uzupełnia powyższe informacje o wirtualne zwiedzanie wybranych miejsc we wszystkich 16 krajach związkowych.

Dodatkowo na stronie można znaleźć playlistę spotify, interaktywną mapę, quiz i przepisy kulinarne – w skrócie: wszystko, co sprawia, że nabiera się ochoty na podróżowanie po Niemczech. Uzupełnieniem kampanii jest 3-minutowy film prezentujący bogatą i zróżnicowaną ofertę turystyczną w Niemczech. Film dostępny jest na kanale YouTube oraz na podstronie kampanii. W kolejnym etapie DZT rozszerzy ofertę podstrony o chatbota AI. Dzięki niemu goście, którzy są zainteresowani wyjazdem do Niemiec, otrzymają aktualne informacje na temat planowania i organizowania podróży oraz aspektów prawnych i ofert turystycznych.

„Utrwalona pozycja naszej marki „Niemcy, cel podróży” w połączeniu z dużą elastycznością w tworzeniu i wdrażaniu kampanii, a także wielowarstwowym www.germany.travel „Utrwalona pozycja naszej marki „Niemcy, cel podróży” w połączeniu z dużą elastycznością w tworzeniu i wdrażaniu kampanii, a także wielowarstwowym wykorzystaniem możliwości cyfrowych, utrzymuje zainteresowanie produktem turystycznym także w czasie blokady” – wyjaśnia Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

„Dzięki inspirowaniu i informowaniu utrzymujemy aktywny dialog z klientami, a także kontakt z międzynarodową branżą turystyczną. Dziś kładziemy podwaliny pod uruchomienie udanych programów naprawczych w przyszłości”. Zgodnie z sytuacją na różnych rynkach w drugiej połowie roku będziemy mogli uruchomić środki naprawcze, rozpocząć odroczone kampanie i szybko wdrożyć ich treści dostosowując je do danego rynku.

Oprócz kampanii #DiscoverGermanyFromHome przeznaczonej dla klienta końcowego, DZT na stronie internetowej dla branży informuje swoich międzynarodowych jak i krajowych partnerów turystycznych nie tylko o aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem, ale także o działaniach i obecnej sytuacji na 15 najważniejszych rynkach źródłowych.

W wyniku kryzysu związanego z koronawirusem niemiecka turystyka przyjazdowa w ciągu kilku tygodni właściwie stanęła. Ograniczenia w podróżowaniu dotyczą zarówno wjazdu do Niemiec, jak i wyjazdu z głównych rynków źródłowych. Złagodzenie sytuacji jest możliwe tylko wtedy, gdy środki administracyjne, zarówno po stronie Niemiec, jak krajów źródłowych, pozwolą na wznowienie podróży.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3sbU567-6Sk&feature=youtu.be

Zdjęcie: Podzamcze w Norymberdze – Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top