NIEMCY: CZEKOLADOWY JARMARK W TYBINDZE

Łakocie w historycznej scenerii: gdy 4 grudnia ruszy najsłodsze wydarzenie w całych Niemczech wspaniale zachowana zabytkowa starówka Tybingi zamieni się na pięć dni w jeden wielki czekoladowy jarmark.

 

W programie degustacje czekolady, kreatywne kursy wyrobu pralin, artystyczne malarstwo z użyciem kakao oraz referaty i prelekcje. Nie zabraknie też specjalnej oferty dla dzieci. Tegoroczny czekoladowy jarmark stoi pod znakiem słodkich specjałów wegańskich i sprzedaży słodyczy zgodnie z ideą sprawiedliwego handlu. Tybińska starówka nosi ślady niemal 900-letniej historii. Z 1191 pochodzi pierwsza wzmianka o kupcach z Tybingi – to właśnie tu powstał centralny targ w pieszczonym promieniami słonecznymi regionie badeńsko-wirtemberskim.

Historycznych skarbów miasta najlepiej poszukiwać w grudniu delektując się łakociami z Międzynarodowego Festiwalu Czekolady – wśród zabytków znajdują się Seminarium Ewangelickie, w którym Hölderlin, Schelling i Hegel dzielili wspólnie pracownię, czy liczący sobie ponad 500 lat ratusz przy rynku. Na koniec znajdziemy chwilę odpoczynku w Wieży Hölderlina nad Neckarem. Również zimą przy brzegu czekoladowej Tybingi, i to nie tylko w czasie trwania festiwalu, cumują tradycyjne szkuty.

Informacje o Międzynarodowym Festiwalu Czekolady Niemiecki: https://www.chocolart.de/ Angielski: https://www.chocolart.de/english-info/

Tybinga dla turystów Niemiecki: https://tuebingen-info.de/ Angielski: https://tuebingen-info.de/index.php?id=727

Podróże po Badenii-Wirtembergii Niemiecki: https://www.tourismus-bw.de/ Angielski: https://www.tourism-bw.com

Zdjęcie: Getty Images / Westend61

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top