CHORWACJA: PLL LOT PRZEWIOZŁY W TYM ROKU PONAD 100.000 PASAŻERÓW

Polskie Linie Lotnicze LOT, partner strategiczny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, potwierdzają, że od początku stycznia do końca listopada br. przewiozły między Polską i Chorwacją ponad 100.000 pasażerów. Dzięki staraniom PLL LOT oraz Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Polacy mogą podróżować w komfortowych warunkach do swojego ulubionego kraju wypoczynku.. W lecie przewoźnik obsługuje porty w Zagrzebiu, Dubrowniku, Splicie, Zadarze i Puli. W zimie utrzymuje stałe połączenia z Zagrzebiem oraz Dubrownikiem.

 

„Ogromnie się cieszę, że Zarząd PLL LOT przychylił się do naszych argumentów i zdecydował się na bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy do chorwackich miast również w zimie. Ta decyzja jest bardzo istotna dla wzmocnienia ruchu turystycznego. Dzięki całorocznym połączeniom lotniczym LOT możemy Polakom śmiało rekomendować Chorwację jako kierunek całoroczny” powiedziała Agnieszka Puszczewicz dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

„W ciągu ostatnich trzech lat LOT bardzo rozwinął ofertę pasażerską. Najwięcej połączeń uruchomiliśmy właśnie z i do Chorwacji, dokąd Polacy lubią jeździć m.in. na wakacje. Rejsy cieszą się dużą popularnością, dlatego zamierzamy utrzymać ofertę w przyszłym roku. Przewidujemy, że w tym roku przewieziemy między Polską a Chorwacją ponad 110 tys. osób” twierdzi Michał Fijoł, wiceprezes LOT-u ds. handlowych.

Polskie Linie Lotnicze LOT przewożą ok 7 mln pasażerów rocznie wykonując średnio 350 rejsów dziennie. Dla LOT pracuje ponad 700 światowej klasy pilotów oraz ponad 1300 profesjonalnych członków załóg. Flota LOT-u jest jedną z najnowocześniejszych i najmłodszych w Europie.

Przewoźnik posiada w swojej flocie 75 samolotów, a tylko do końca grudnia ich liczba zwiększy się do 80 za sprawą dostaw samolotów: Boeing 737 MAX 8 i Embraer 190. Siatka połączeń przewoźnika jest odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego pasażera. LOT ma dziś w swojej rozkładowej ofercie 105 połączeń. Łączy Europę Środkowo-Wschodnią z głównymi destynacjami Starego Kontynentu, a także najważniejszymi ośrodkami biznesowymi w Ameryce Północnej i Azji. Polskie Linie Lotnicze LOT w styczniu 2019 będą obchodziły 90-lecie istnienia.

 

Zdjęcia: Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top