DUBAJ: W PIERWSZEJ PIĄTCE NAJLICZNIEJ ODWIEDZANYCH MIAST ŚWIATA

Według MasterCard Global Destination Cities Index 2018 – rankingu najchętniej odwiedzanych miast świata, Dubaj, niezmiennie od czterech lat, utrzymuje się na czwartym miejscu. W ubiegłym roku miasto odwiedziło prawie 16 milionów turystów, a w 2018 roku przewiduje się wzrost ich liczby o 5,5%.

 

Najchętniej odwiedzanym miastem świata w 2017 roku by Bangkok (20 milionów turystów). Następne dwa miejsca zajęły Londyn (19,8 miliona turystów) oraz Paryż (17,4 miliona turystów). Na piątym miejscu, za Dubajem, znalazł się Singapur, do którego przyjechało niecałe 14 milionów turystów. Dubaj znalazł się także w czołówce miast, w których turyści zagraniczni wydali najwięcej pieniędzy. W 2017 roku zostawili prawie 30 miliardów dolarów. Na drugim miejscu znalazła się Mekka (Arabia Saudyjska), w której turyści wydali 18 milionów dolarów.

Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Zabi – po raz kolejny została nazwana najszybciej rozwijającym się miastem na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Znalazła się także wśród 10 miast, w których nastąpił największy wzrost liczby przyjazdów międzynarodowych. W latach 2009-2017 liczba turystów wzrastała średnio o 18% co roku (skumulowany roczny wskaźnik wzrostu).

„Dynamiczny rozwój oferty turystycznej, rozrywkowej, biznesowej oraz gościnna atmosfera sprawiają, że Dubaj przyciąga turystów z całego świata. Udział w badaniach na potrzeby raportu MasterCard pomógł określić kondycję turystyczną i finansową miasta, tym samym wskazując kierunki we wprowadzaniu innowacji i ciągłym ulepszaniu oferty turystycznej oraz poprawy jakości życia mieszkańców” powiedział Girish Nanda, dyrektor generalny UAE & Oman Mastercard.

Issam Kazim, Dyrektor Generalny Dubai Business for Tourism and Commerce Marketing skomentował: “Tak wysoka pozycja w rankingu potwierdza znaczenie Dubaju w światowej turystyce. Jest to wspólny sukces, wypracowany w ciągu ostatniego roku przez sektor rządowy i prywatny. Zachęcamy turystów, aby poznawali Dubaj nie tylko przez pryzmat najbardziej rozpoznawalnych atrakcji – cały czas miasto poszerza swoją ofertę turystyczną (np. kulturalną czy handlową). Chcemy żeby było to miasto, do którego turyści chcą wracać”.

Zdjęcie: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top