MOBILNY PRZEMYŚL: PRZEWODNIK MIEJSKI W KOMÓRCE

 

 

Urząd Miejski w Przemyślu wspólnie z firmą Amistad opracowali nowoczesny, zintegrowany system informacji turystycznej skierowany zarówno do turystów jak i mieszkańców miasta. S

 

kłada się z portalu turystycznego www.visit.przemysl.pl oraz aplikacji mobilnej na smartfony z Androidem.

 

Oba te narzędzia mają nieść informacje i aktualności turystyczne, kulturalne, bieżące wydarzenia kulturalne i turystyczne oraz ich zapowiedzi, aktualną i pełną bazę teleadresową (atrakcje turystyczne, baza hotelarska i gastronomiczna, organizatorzy imprez, informacja turystyczna, obiekty turystyczne, sportowe, rekreacyjne, itp.).

 

 

System dostępny jest bezpłatnie w polskiej i angielskiej wersji językowej. Aplikacja jest dostosowana do różnych rozdzielczości ekranowych urządzeń mobilnych (laptop, smartfon, tablet). Obiekty znajdujące się w systemie zostały podzielone według przejrzystych kategorii (np. gastronomia, noclegi, kultura i sztuka, sport i rekreacja), dzięki którym w łatwy sposób znajdziemy informacje gdzie można w Przemyślu coś zjeść i przenocować, jak spędzić czas wolny czy zaplanować weekend.

 

Uwzględniono także zabytki, muzea, miejsca warte odwiedzenia, a także wiele informacji praktycznych takich jak komunikacja i transport, apteki i pomoc medyczna, adresy urzędów pocztowych, instytucji, biur turystycznych czy bankomatów. To wszystko sprawia, że strona jak i aplikacja staje się praktycznym informatorem zarówno dla turystów jak i mieszkańców Przemyśla.

 

Praktyczny planer umożliwia użytkownikowi wybór interesującej go atrakcji poprzez dodanie odpowiedniego obiektu i wydarzenia do kalendarza zaplanowanie np. weekendowego pobytu w Przemyślu.

 

Obiekty zostały opatrzone opisem, danymi teleadresowymi, zdjęciami, a ich lokalizację ułatwia wskazanie pozycji na dołączonej do każdego obiektu mapie. Dzięki opcji „pokaż trasę” nasza aplikacja wskaże drogę do wybranego obiektu.

 

Portal i aplikacja są na bieżąco aktualizowane i wzbogacane o nowe treści (np. opisy zabytków czy tras turystycznych). Użytkownik aplikacji w każdej chwili ma możliwość pobrania aktualnej jej wersji (np. z najświeższymi informacjami o imprezach kulturalnych, sportowych i turystycznych).

 

Równocześnie aplikacja będzie powiadamiać raz w miesiącu o możliwości aktualizacji. Działa ona zarówno w trybie online jak i offline. Po pierwszym pobraniu aplikacji dostęp do Internetu, sieci WiFi czy transmisji danych sieci komórkowej jest wymagany tylko w przypadku pobrania aktualizacji lub podczas korzystania z nawigacji, która wskaże drogę do wybranego miejsca.

 

Aplikację bazującą na autorskiej technologii Treespot wyprodukowała krakowska Amistad Group, twórca mobilnych projektów o takich miastach jak Wrocław, Kraków, Tychy, Oświęcim, Stary Sącz i innych. Można ją pobrać za darmo w sklepie GooglePlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.przemysl

 

Przemyśl należy do doborowego grona najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Jego tysiącletnie, burzliwe dzieje splatały się nierozerwalnie z losami całej Rzeczpospolitej.

 

Miasto położone u podnóża Karpat, szczycące się bogactwem ponad tysiąca zabytków, urzeka niezapomnianym pejzażem stromych uliczek, przytulonych do nich wiekowych budowli i wspinających się coraz wyżej wież starych kościołów.

 

Pamiątki wielkiej, europejskiej historii oraz bliskość dawnych polskich Kresów i ich wyjątkowa atmosfera powodują, że Przemyśl posiada tworzony przez stulecia specyficzny klimat, którym nie może się pochwalić wiele większych od niego i zdawałoby się ważniejszych miast. Żyjący tu niekiedy od wielu pokoleń ludzie, ich tradycyjna gościnność, śmiałe i realizowane plany na przyszłość sprawiają, że Przemyśl zyskuje na atrakcyjności stając się głównym ośrodkiem turystycznym Podkarpacia.

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top