GOŚCIE GLOBTROTERA – MEDYCYNA PRZYSZŁOŚCI

Tym razem na naszym spotkaniu gościliśmy przedstawicieli prywatnego ośrodka medycznego AMEDS Centrum z Grodziska Mazowieckiego, którego misją jest stworzenie unikalnej oferty medycznej w diagnostyce i leczeniu najpoważniejszych schorzeń. Zespół tworzą najwyższej klasy specjaliści: urolodzy, kardiolodzy, angiolodzy, radiolodzy i in. Na czele placówki stoi dr Zbigniew Klimczak, specjalista chorób naczyń i chorób wewnętrznych.

 

 

W AMEDS Centrum używany jest nowoczesny sprzęt medyczny spełniający europejskie standardy, z zachowaniem jak najwyższej jakości usług medycznych i dbałością o bezpieczeństwo pacjenta. Zespół AMEDS Centrum tworzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny, m.in. urologii, kardiologii, angiologii, chirurgii ogólnej, seksuologii, radiologii, ortopedii czy neurologii.

Jednym z największych sukcesów lekarzy AMEDS jest skuteczne wprowadzenie do Polski nowoczesnej metody leczenia raka prostaty – HIFU, i utworzenie pierwszego polskiego centrum leczenia raka tą metodą. Choroby nowotworowe są zaraz po chorobach układu krążenia najczęstszymi zabójcami w Polsce, a każdego dnia w gabinetach lekarskich diagnozę raka prostaty słyszy ponad 30 mężczyzn.

 

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound – Metoda Wysoko Skoncentrowanych Ultradźwięków) jest jedną z najnowszych metod leczenia raka prostaty. Jej innowacyjność polega na tym, że zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem robota medycznego, co pozwala uzyskać precyzję nieosiągalną przy użyciu innych metod i zminimalizować ryzyko powikłań.

 

– „Jestem zafascynowany tą metodą” powiedzia dr n. med. Marek Filipek, specjalista urolog AMEDS Centrum, jako pierwszy lekarz w Polsce zaczął wykorzystywad metodę HIFU w leczeniu raka prostaty. Jest jedynym polskim lekarzem certyfikowanym przez pioniera technologii HIFU, wybitnego urologa, prof. Stefana Thüroffa z kliniki w Monachium. Metoda ta jest nieco droższa, ale bardziej efektywna i bezpieczniejsza dla pacjenta. Niestety nie jest refundowana przez NFZ.

 

Zabieg HIFU jest minimalnie inwazyjny, co umożliwia pacjentowi szybki powrót do normalnego trybu życia. Olbrzymią zaletą technologii HIFU jest stosunkowo nieduże ryzyko wystąpienia powikłań oraz możliwości powtórzenia zabiegu w przypadku nawrotu choroby. Zastosowanie ultradźwięków w terapii raka prostaty daje również istotną szansę na zachowanie dotychczasowej jakości życia, w tym funkcji seksualnej, po leczeniu.

 

Metoda HIFU jest uzupełnieniem metod stosowanych dotychczas standardowo w terapii raka prostaty i nową szansą dla wielu mężczyzn. Wyniki obserwacji 10-letniej pacjentów leczonych z wykorzystaniem HIFU, zaprezentowane niedawno na zjeździe Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego w Atlancie, pokazują bardzo wysoki odsetek przeżyć specyficznych dla raka prostaty (98%).

– „AMEDS jest jedną z pierwszych klinik na świecie oferującą zabiegi endowaskularne pacjentom z przewlekłą mózgowo-rdzeniową niewydolnością żylną (CCSVI)na którą składają się różne patologie żylne: zwężenia, niedrożność czy patologiczne zastawki mówi specjalista angiolog dr Zbigniew Klimczak. Wykorzystując ultrasonografię dopplerowską badamy pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Zastosowanie angioplastyki żylnej jako metody leczenia CCSVI, u ponad 50% pacjentów spowodowało polepszenie jakości ich życia i zmniejszenie objawów choroby”.

 

Unikalny Program Rehabilitacyjny

AMEDS Centrum proponuje pacjentom z całego świata cierpiącym na stwardnienie rozsiane 2 lub 4 tygodniowe pobyty rehabilitacyjne, których celem jest polepszanie jakości ich życia i walka z objawami choroby.

Unikalny program rehabilitacyjny został opracowany przy udziale pacjentów chorujących na SM z całego świata. Zespół medyczny tworzą tacy specjaliści, jak lekarz medycyny rehabilitacyjnej, neurolog, lekarz leczenia bólu, neurochirurg, urolog, kardiolog, angiolog, radiolog, kardiolog interwencyjny, psycholog, psychiatra, okulista oraz dietetyk. Codzienną opiekę nad pacjentami sprawują fizjoterapeuci, zapewniając wszechstronną rehabilitację i wielośd zabiegów oraz terapii.

 

Zespół specjalistów z AMEDS Centrum wdraża obecnie kolejną innowacyjną procedurę – leczenie opornego nadciśnienia tętniczego metodą denerwacji nerek. Metoda ta jest szansą dla dużej grupy pacjentów, którzy nie reagują na leczenie farmakologiczne. Małoinwazyjny zabieg pozwala na znaczące zmniejszenie ciśnienia krwi i pomaga zapobiegać poważnym powikłaniom przewlekłego nadciśnienia tętniczego, takim jak udar mózgu czy choroba wieńcowa.


W Centrum też poradnia seksuologiczna – w ciągu jednego dnia przeprowadzana jest diagnostyka i konsultacje.

Od trzech lat z usług ośrodka medycznego AMEDS Centrum skorzystało ponad 2000 pacjentów z czego połowa przyjechała z zagranicy.

 

Turystyka medyczna

to coraz ważniejszy segment gospodarki. Do Polski w celach medycznych w 2012 roku przyjechało 500 tysięcy turystów, a rynek ten rośnie corocznie o 15-20%! Powiedziała Magdalena Rutkowska z AMEDS Centrum

 

Z oferty medycznej AMEDS Centrum korzystają nie tylko polscy pacjenci. Dostęp do nowoczesnych metod leczenia, wyjątkowy poziom opieki i pełna koordynacja wizyty czynią ofertę AMEDS Centrum atrakcyjną również dla osób z zagranicy. Oferowane procedury medyczne cieszą się szczególną popularnością wśród pacjentów z Kanady, Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz krajów skandynawskich.

 

Właśnie ze Szwecji pochodzi Dennis Johansson, pacjent z chorobą kręgosłupa, który przyjechał do Polski na leczenie nie dlatego, że u nas jest taniej – bo u siebie ma to za darmo, ale dlatego, że w Szwecji nie ma tak kompleksowego programu jak w Polskim ośrodku w Łasku z którym współpracuje AMEDS oferując procedury niedostępne na szwedzkim rynku medycznym.

 

Koordynator AMEDS Centrum towarzyszy pacjentowi z zagranicy na każdym etapie jego pobytu w Polsce. Zespół medyczny proponuje odpowiedni plan diagnostyki i leczenia pacjenta, a koordynatorzy rezerwują dla niego i jego osób towarzyszących bilety lotnicze, organizują transporty (również ambulansem) i zakwaterowanie. Cały proces odbywa się profesjonalnie, z poszanowaniem prywatności pacjenta i zachowaniem najwyższej jakości usługi. Pacjenci mają wsparcie innych specjalistów m.in. psychologa czy dietetyka, prowadzone są zajęcia w terenie, hipoterapii czy nordic walking. Pacjentom oraz ich bliskim oferowana jest pomoc w zwiedzaniu atrakcji turystycznych czy pobytów SPA&Wellness, tak aby odpowiednio urozmaicić im pobyt w Polsce. W ośrodku wszyscy porozumiewają się biegle w języku angielskim; a w razie potrzeby pacjentowi zapewnia się tłumacza w dowolnym języku.

 

Warto też dodać, że koszty oferowanych tu świadczeń medycznych są o 60-80% niższe niż w krajach Europu Zachodniej, Kanadzie czy USA

 

W ramach turystyki medycznej AMEDS Centrum bierze udział w koordynowanym przez PAIIZ programie promocji przyjazdów pacjentów zagranicznych do Polski, polegającym m.in. na udziale w międzynarodowych targach branżowych i turystycznych.

AMEDS Centrum założony został przed 3 laty przez grupę przyjaciół lekarzy. Pracują tu młode, ładne dziewczyny, co mogliśmy zobaczyć podczas spotkania. Widać też, że sympatyczna kadra, w cieszy się tym co robi.

 

www.amedscentrum.pl

kontakt@amedscentrum.pl

+48 22 734 40 34 lub +48 22 755 93 15

ul. Daleka 11, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Polska

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top