MEDAL OLIMPIJSKI ZOSI KLEPACKIEJ DLA CYPRYJSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

 

Zosia Klepacka, nasza medalistka olimpijska z Londynu, trzykrotna mistrzyni świata, kilkakrotna Europy i Polski w windsurfingu – ostatni tytuł krajowy zdobyła kilka dni temu – replikę swojego medalu olimpijskiego przekazała Cypryjskiej Organizacji Turystycznej na ręce jej przedstawicielki w Warszawie, dyr. Marzeny Olejnik.

 

Zosia – tak nadal nazywana jest przez przyjaciół od czasów sukcesów sportowych w kategorii juniorek – od kliku lat jest „twarzą” Cypru w naszym kraju promującą turystykę na Wyspę Afrodyty. Od 2007 roku jest bowiem na niej sponsorowana i trenuje na cypryjskich wodach przybrzeżnych.

 

 

 

Uczestnicy prezentacji otrzymali aktualny folder w dużym formacie „Cypr w Twoim sercu” ze zdjęciem Zosi pokazującej na tle cypryjskich zabytków medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się podczas prezentacji dla przedstawicieli polskich biur podróży i prasy nowości, walorów i atrakcji turystycznych Cypru w Warszawie, na którą Zosia przybyła z mężem i 2,5 – miesięczną córeczką Marysią.

 

Po przekazaniu repliki medalu, odpowiadała ona o swoich związkach z wyspą oraz tamtejszych warunkach uprawiania sportów wodnych, wypoczynku i turystyki. W programie spotkania była również prezentacja „Autentyczny Cypr”, podczas której dyr. M. Olejnik pokazała 15-minutowy film poświęcony atrakcjom wyspy, a także poinformowała o nowościach na niej.

 

Podkreśliła, że już 64 cypryjskie plaże szczycą się prawem do wywieszania Błękitnej Flagi – gwarancji ich czystości oraz przybrzeżnych wód. Jest tam 400 km szlaków turystycznych, w tym pieszej, turystyki górskiej, rowerowej i konnej. Nowością w Limassol jest Centrum Sportów Wodnych z z 16 hotelami posiadającymi od dwu do siedmiu sal konferencyjnych.

 

W okolicach miasta Pafos do dyspozycji gości są już cztery całoroczne pola golfowe. Zaprezentowała także Larnakę – dawny port Fenicjan i jego zabytki, piaszczyste plaże w Agia Napa oraz inne atrakcje. O zabytkach, ciekawych miejscach i wypoczynku na Cyprze pisaliśmy już wielokrotnie.

 

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy więc do nich, a także na strony internetowe CTO: www.visitcyprus.com. Po części oficjalnej prezentacji w Bibliotece Uniwersyteckiej, w dyskotece Hulakula w jej podziemiach odbyły się zawody w kręgle z udziałem naszej medalistki olimpijskiej oraz kolacja z cypryjskimi przysmakami i winem.

 

 Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top