AUSTRIA: ISCHGL – SPORTY ZIMOWE, ROZRYWKA I LIFESTYLE

 

Ischgl nie bez powodu od lat uchodzi za alpejską stolicę stylu. Miejscowość ta jest nie tylko pierwszorzędnym ośrodkiem sportów zimowych, również jej program rozrywkowy co roku przynosi nowe atrakcje. 30 listopada 2013 zespół Nickelback hucznie rozpocznie nowy sezon zimowy, pełen rewelacyjnych imprez i wielkich wydarzeń. Także Silvretta Arena planuje kilka nowości. Między innymi w sezonie 2013/2014 zostanie otwarta nowa kolejka Piz Val Gronda, która wzbogaci teren o kolejne 3 kilometry stoków i dostęp do nowego terenu do freeride’u. Niezliczone kilometry doskonale przygotowanych stoków na gwarantującej śnieg wysokości oraz największy „Freestyle Park” w Europie zapewniają beztroskie korzystanie z uroków zimy na terenie Silvretta Arena od 28 listopada 2013 do 4 maja 2014.

 

Wygodne wyciągi i kolejki linowe wożą pasażerów z samego centrum miejscowości prosto do transgranicznej areny sportów zimowych, której stoki sięgają aż szwajcarskiego Samnaun. Również dwa funparki zajmują tereny zarówno po austriackiej, jak i szwajcarskiej stronie Silvretta Areny. Snowpark PlayStation®Vita Ischgl, największe freestyle’owe eldorado dla snowboardzistów i freeskierów w Alpach.

 

Jest on podzielony na trzy strefy: Kingsize, Public i Beginnerpark (strefa dla początkujących), które stanowią śnieżny raj złożony z raili, half i quarter pipe’ów. Na terenie narciarskim można się bawić przez cały dzień w cenie już od 43,50 euro. Więcej informacji na temat cen karnetów i zniżek znajdziecie na stronie http://www.ischgl.com/de/active//skipasspreise-betriebszeiten.

 

NOWOŚCI SEZONU 2013/2014

 

Wszystkich bywalców terenu narciarskiego wokół Ischgl, którzy myślą, że poznali już każdy jego zakątek, w 2013 roku czeka miłe zaskoczenie. Pod koniec grudnia zacznie jeździć nowa kolejka „Piz Val Gronda“, która w jednej gondoli może przewieźć 150 osób na wysokość 2812 m n.p.m. – na dotychczas nieznany teren. Z góry rozciąga się widok na całą dolinę Fimbatal i na sąsiednie szczyty: Fluchthorn, Wildspitze i Hoher Riffler. Trzykilometrowa czerwona trasa zjazdowa prowadzi stamtąd do doliny Vesiltal, pokonując po drodze 517 m wysokości.

 

Specjalną atrakcję stanowi udostępniony dzięki kolejce teren do freeiride’u, ciągnący się aż do Fimbatal. Ponieważ Ischgl nie zasypia gruszek w popiele, już latem 2013 roku rozpoczęła się budowa nowej kolejki Pardatschgratbahn, która według planu ma ruszyć w sezonie 2014/2015. Połączy ona wschodnią część Ischgl z mierzącą 2616 m n.p.m. górą Pardatschgrat, pokonując przy tym największą na świecie (jak na kolejkę linową) różnicę poziomów, wynoszącą 1257 m.

 

ROZRYWKA NAJWYŻSZEJ KLASY

 

Idealne warunki do uprawiania sportów zimowych to nie jedyna specjalność Ischgl. Ośrodek ten jest też miejscem spektakularnych wydarzeń. Czterech mężczyzn, pięć nominacji do nagrody Grammy i ponad 50 milionów sprzedanych płyt – 30 listopada 2013 do alpejskiej stolicy stylu zawita jeden z najpopularniejszych zespołów świata.

 

Kanadyjski kwartet rockowy Nickelback otworzy sezon zimowy 2013/2014, wprawiając w wibracje scenę legendarnego koncertu Top of the Mountain Opening imponującym muzycznym show i niezwykłym pokazem świateł. Wszystkich na pewno ucieszy fakt, że z ważnym karnetem narciarskim wstęp na koncert jest bezpłatny. Doskonałym czasem na narciarski urlop każdego roku jest też styczeń, kiedy to Silvretta Arena zamienia się w ogromną galerię sztuki pod gołym niebem.

 

Dziesięć artystycznych duetów z różnych krajów rywalizuje w ramach konkursu rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß“, w ciągu zaledwie pięciu dni tworząc wielkie śniegowe modele. Prawdziwy imprezowy maraton czeka gości Ischgl w kwietniu: oprócz koncertu Top of the Mountain EASTER bogaty kalendarz wydarzeń wypełnią Narciarskie Mistrzostwa Świata Gastronomów i Puchar Świata Kucharzy.

 

ALPEJSKA STOLICA STYLU

 

Do zimowych atrakcji Ischgl należy również wyjątkowo bogata oferta kulinarna – od swojskiej kuchni tyrolskiej po wykwintne restauracje, które czekają na gości zarówno w dolinie, jak i na terenie narciarskim. Do perełek tego regionu zaliczana jest restauracja Alpenhaus na Idalp, do której można dotrzeć kolejkami Silvrettabahn i Fimbabahn. Jak na położoną wśród śniegów świątynię smaków pierwszej klasy przystało, Alpenhaus posiada własny „Mountain VIP Club“, którego liczba członków ogranicza się do maksymalnie 300 osób.

 

Kiedy zimowy dzień się kończy, zaczyna się ruch poza stokami. Après-ski to kolejna specjalność Ischgl. Ośrodek dysponuje szeroką paletą lokali najróżniejszego rodzaju, najbogatszą w całym regionie alpejskim. To samo można powiedzieć o klubach, w których amatorzy nocnego życia szaleją do białego rana.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top