MAZOWSZE: MAZO CZAS! – OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO 20 23

Mazowsze jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych i wodnych/kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow. Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z szeroką, zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj każdy znajdzie to, czego szuka dla siebie. Sezon turystyczny na Mazowszu otwarty!

„W mojej ocenie dla wielu z nas Mazowsze turystyczne to wciąż trochę terra incognita – mówiŁ Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego – a mieszkamy w wyjątkowym regionie, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałą, dziką przyrodę, niezwykłe zabytki lub atrakcje wyjątkowe na skalę Europy. I naszą rolą, jako samorządu, jest nie tylko promocja tego zasobu, ale także troska o jego utrzymanie i rozwój. To jeden z naszych priorytetów.”

Badania ruchu turystycznego w Województwie Mazowieckim jednoznacznie potwierdzają, że po 2019 roku statystyki stale rosną. W poprzednim roku wyniki zbliżyły się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku liczymy na turystyczny rekord.

„Ten sezon turystyczny rozpoczynamy premierą dwóch naszych projektów. – poinformowała Izabela Stelmańska, prezeska Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ich ręce papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.”

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl konferencji prasowych, które oficjalnie rozpoczyna sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbywa się w innym mieście. Cykl rozpoczął się w Płocku. „ 17 czerwca, z okazji Dnia Gotyku Ceglanego, zaplanowaliśmy wyjątkowy spacer z przewodnikami. Zapraszamy też na Muzyczne Czwartki na płockiej starówce, Jarmark Tumski, Dni Historii Płocka czy ZOOnoc organizowaną w płockim ogrodzie zoologicznym. Pakujcie się do Płocka!” – zachęca Iwona Krajewska Prezeska Zarządu Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

„W tym roku szczególnie polecam rozpoczynający się w lipcu Festiwal Performance, odbywający się w ramach projektu „Opowieści. Świat jest bardziej skomplikowany niż nasze prawdy o nim”. Towarzyszyć mu będą wystawy, warsztaty, pokazy, spotkania, dyskusje. Serdecznie zapraszamy do Płocka wszystkich zainteresowanych sztukami perfomatywnymi i tych, którzy chcą poznać je bliżej – mówi Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Zdjęcie autorki

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top