ARABIA SAUDYJSKA: DALEKO OD UTARTYCH SZLAKÓW

Arabia Saudyjska była do niedawna białą plamą na turystycznej mapie. Po otwarciu granic okazało się, że ma do zaoferowania moc turystycznych atrakcji. Z pomocą saudyjskiej organizacji promocji –  Visit Saudi, staramy się je przybliżyć. 

 

Poznaj Tabuk – bujne krainy i starożytne skarby

Tabuk, stolica regionu Tabuk w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej, od dawna jest miejscem odpoczynku dla jordańskich i egipskich pielgrzymów. Jego bogatą kulturę można odczuć w Souq Twaheen, słynącym ze sprzedaży wzorzystych dywanów i pokrowców na namioty z koziej sierści.

Odwiedzający gromadzą się w Tabuk, aby zwiedzić starożytne stanowiska archeologiczne, urocze nadmorskie miasteczka, takie jak Haql i Sharma, rzeźbione grobowce Maghaer Shuaib na pustyni, Źródła Mojżesza w pobliżu Maqna lub rzeźbione przez wiatr kolumny z piaskowca Wadi Al Disah (Dolina Palm), które wyglądają jak mieszanka Wielkiego Kanionu i Monument Valley w Ameryce.

Więcej informacji: https://www.visitsaudi.com/en/see-do/destinations/tabuk

Nurkowanie w Dżuddzie

Nadmorskie miasto Dżudda jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc do nurkowania i snorkelingu, z wieloma wyjątkowymi obszarami, w których można odkryć oszałamiające życie morskie w głębi Morza Czerwonego.

Obszar ten jest dziewiczy i nietknięty i to właśnie tam można wchodzić w interakcje z pięknem czystej przyrody, gdzie odkrywasz i dowiadujesz się o najpiękniejszych i najrzadszych stworzeniach morskich. Obszar Arabii nad którym znajduje się Morze Czerwone, charakteryzuje się słonecznym klimatem przez cały rok, z temperaturą co najmniej 21 ° C.

Więcej informacji: https://bit.ly/3XJJBRU

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top