MALTAŃSKIE TRÓJMIASTO ZAPRASZA

Malta Tourism informuje: oto 5 głównych powodów, dla których warto je odwiedzić.

Senglea, Vittoriosa i Cospicua (nazywane również Isla, Birgu i Bormla) położone są na trzech półwyspach naprzeciwko maltańskiej stolicy Valetta. Spacerując po nich trudno odróżnić, w którym miejscu kończy się jedno, a zaczyna drugie. Jedno jest pewne – w każdym z nich znajduje się mnóstwo ciekawych atrakcji! Oto najważniejsze z nich.

1. Targuj się na pchlim targu. Rozpocznij dzień jak prawdziwy Maltańczyk – od kilku gorących pastizzi w Bormli. Następnie koniecznie udaj się na pchli targ, odbywający się w każdą niedzielę na boisku piłkarskim obok pętli autobusowej w Birgu. Na targu znajdziesz wszystko: od zabytkowych antyków po używane bagażniki samochodowe. Jeśli chcesz obserwować tętniące życie miejskie życie, usiądź w jednej z małych kawiarni, z filiżanką maltańskiej kawy w ręku.

2. Odwiedzaj muzea. W Vittoriosie jest mnóstwo atrakcji, które warto zobaczyć: piękne odremontowane kościoły, Muzeum Morskie oraz forty. Są tam nawet nawiedzone domy! W Muzeum Malta at War znajduje się wystawa poświęcona roli Malty w II wojnie światowej. W Brigu zajrzyj do XVI-wiecznego Pałacu Inkwizytora, który obecnie jest siedzibą Muzeum Etnograficznego.

3. Wypij orzeźwiający drink nad brzegiem mariny. Po zwiedzaniu przyszedł czas na chwilę relaksu. Wybierz stolik w jednej z knajpek zlokalizowanych nad brzegiem mariny. Podziwiaj piękne jachty zacumowane w Vittoriosa Marina. Aby przepłynąć do Wielkiego Portu w Valletcie, skorzystaj z wodnej taksówki dgħajsa, która zabierze Cię w rejs przez Zatokę.

4. Szukaj miejsc idealnych do zdjęć. Malta zajęła 7 pozycję w rankingu na najlepsze instagramowe miejsca w Europie. Tym bardziej, maltańskie Trzy Miasta są marzeniem każdego miłośnika Instagrama.

Aby zrobić wymarzone zdjęcie, zejdź z utartych szlaków i spaceruj krętymi uliczkami Vittoriosy. Wypatruj zdobionych kołatek przy drzwiach i tradycyjnych drewnianych balkonów.

5. Ciesz się maltańskim klimatem w lokalnej winiarni. Na koniec aktywnego dnia spróbuj tradycyjnego maltańskiego dania: kiełbasy z suszonymi pomidorami, kozim serem, krakersami galletti, galaretką oraz bigillą czyli pastą z fasoli. Do posiłku koniecznie zamów kieliszek lokalnego czerwonego wina i rozkoszuj się chwilą!

 

Zdjęcia: Malta Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top