DUBAJ: PRZERWA W PODRÓŻY NA ZWIEDZANIE MIASTA

Dubaj jest miastem tranzytowym w drodze do ponad 150 portów lotniczych całego świata. Dłuższa przerwa pomiędzy lotami może być doskonałą okazją na poznanie tego miasta i kultury arabskiej. Oto lista największych dubajskich atrakcji, przygotowana z myślą o turystach, którzy będą mieli zaledwie kilkanaście godzin na zwiedzanie. 

Osiem godzin: Downtown Dubai

W ciągu ośmiogodzinnej przerwy w podróży turyści mogą odwiedzić najwyższy budynek na świecie, zrobić zakupy w największym centrum handlowym oraz poczuć atmosferę arabskiego życia, spacerując po dzielnicy Downtown Dubai. Zwiedzanie Dubaju należy rozpocząć od podziwiania niesamowitej panoramy miasta z jednego z trzech tarasów widokowych znajdujących się na 124, 125 i 148 piętrze Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie.

Ostatni z nich położonych jest na wysokości 555 metrów nad ziemią. Na 122 piętrze, w At.mosphere czyli najwyżej położonej restauracji na świecie podróżni mogą zatrzymać się na krótki posiłek. Tuż obok Burj Khalifa znajduje się The Dubai Mall, największe na świecie centrum handlowe. W środku jest 1300 sklepów, lodowisko olimpijskie, największy na świecie kompleks fontann, starożytny szkielet dinozaura oraz wielkie akwarium.

Dwanaście – szesnaście godzin: Stare Miasto

Turyści, który mają kilkanaście godzin na przesiadkę powinni udać się do historycznej części Dubaju. Zwiedzanie najlepiej zacząć od fortu Al Fahidi, w którym znajduje się Muzeum Dubajskie. Warto również odwiedzić Muzeum Kawy oraz Muzeum Monet. Warto wybrać się na zakupy na arabski targ – suk w Deirze. Jest to idealne miejsce na zakup autentycznych pamiątek: przypraw, wyrobów ze złota czy tekstyliów. Do suku można dopłynąć tradycyjną łodzią abra, płacąc jedynie 1 dirhama (0,27 USD) za przepłynięcie Dubai Creek.

Pobyt z noclegiem:

Bluewaters Island Podróżni decydujący się na nocleg w Dubaju, mogą odwiedzić Wyspę Bluewaters, na której czeka na nich 200 sklepów i restauracji (w tym druga na świecie restauracji Gordona Ramsay’a Hell’s Kitchen) oraz imponujący, największy na świecie diabelski młyn – Ain Dubai. Nocleg mogą spędzić w hotelu Caesars Palace. W hotelowym klubie Rotuna Dubai odbywają się niesamowite pokazy taneczne WOW, w których bierze udział kilkudziesięciu tancerzy, aktorów, lotników i akrobatów.

Dodatkowe wideoprzewodniki: • Dubaj w sześć godzin • Dubaj w 24 godziny

     

Lotnisko w Dubaju

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju jest jednym z największych na świecie lotnisk pod względem ruchu pasażerskiego. W 2018 r. obsłużyło prawie 90 milionów podróżnych. Dodatkowo, lotnisko samo w sobie może stanowić atrakcję turystyczną: oczekujący podróżni mogą popływać w hotelowym basenie, zrelaksować się w krytym ogrodzie Zen lub w luksusowych lożach.

Od kwietnia (z przerwą podczas Ramadanu) na dubajskim lotnisku, co miesiąc, będzie można wysłuchać koncertów międzynarodowych i lokalnych artystów w ramach projektu muzycznego musicDXB. W ciągu najbliższego roku na Terminalu B, planowane jest otwarcie wystawy Wirtualny Dubaj. Przy użyciu wirtualnych obrazów, technologii 3D oraz dźwięków zostaną zaprezentowanie najważniejsze zabytki i miejsca z całego Emiratu – tak aby turysta mógł zobaczyć wszystkie atrakcje nie ruszając się z lotniska.

 Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top