MALTA: WJAZD TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH

Malta zaostrzyła wymagania zdrowotne wobec osób, zamierzających ją odwiedzić. Od 14 lipca br., w przypadku przyjazdów drogą lotniczą i morską, turyści w wieku 12 lat i starsi będą mogli podróżować na Maltę tylko wtedy, gdy przedstawią certyfikat potwierdzający pełen cykl szczepień (podwójną dawką lub pojedynczą w przypadku Johnson & Johnson) wykonanych co najmniej 14 dni przed wjazdem na Maltę.

 

Certyfikaty uznawane przez Kuratora Zdrowia Publicznego to: • Maltański Certyfikat Szczepień • Certyfikat COVID UE* • NHS COVID Pass Letter/Aplikacja NHS (Wielka Brytania) Dzieci w wieku od 5 do 11 lat mogą podróżować na Maltę po przedstawieniu negatywnego testu PCR, który należy wykonać w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Maltę, pod warunkiem, że towarzyszą im rodzice lub opiekunowie prawni, którzy z kolei muszą przedstawić uznane świadectwo szczepienia. Dzieci poniżej 5 roku życia nie potrzebują testu PCR, aby podróżować z w pełni zaszczepionymi rodzicami lub opiekunami prawnymi. Małoletni bez opieki nie mogą podróżować na Maltę.

Następujące zaświadczenia NIE są WAŻNE w przypadku podróży na Maltę: • Zaświadczenie o statusie ozdrowieńca po przebytej chorobie COVID-19; • Świadectwa szczepień wydane dla 1 dawki ( dla szczepionek wymagających 2 dawek, również dla osób, które mają status ozdrowieńca COVID-19); • Świadectwa szczepień, dla których nie minął termin 14 dni od podania ostatniej dawki.

Ponadto wicepremier i minister zdrowia Malty potwierdził, że szczepionka AstraZeneca z numerów serii: 4120Z001, 4120Z002 i 412Z003, znana również jako Covishield, nie będzie akceptowanym dowodem szczepienia do wjazdu na Maltę. Minister potwierdził, że jest to zgodne z zaleceniami Europejskiej Agencji Leków (EMA), których przestrzega Ministerstwo Zdrowia Malty, dodając, że wytyczne będą okresowo aktualizowane zgodnie z EMA.

Wicepremier i minister zdrowia Malty wraz z Kuratorem Zdrowia Publicznego ogłosili, że szkoły języka angielskiego ponownie zostaną zamknięte do odwołania.

Tekst i zdjęcie: Malta Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top