LEO EXPRESS: Z WARSZAWY DO BUDAPESZTU PRZEZ 7 POLSKICH I 5 SŁOWACKICH MIAST

 

We wtorek 29 sierpnia kolejowo-autobusowy przewoźnik LEO Express otwiera nową linię autobusową łączącą Polskę, Słowację i Węgry. Ceny biletów rozpoczynają się od 19 PLN, a można je nabywać za pośrednictwem strony internetowej www.leoexpress.pl oraz biur podróży. Długo wyczekiwane połączenie, obsługiwane komfortowymi autokarami, będzie kursowało przez 7 polskich i 5 słowackich miast. Autobusy z przystanku koło dworca kolejowego Warszawa Centralna wyruszać będą o godz. 19.20. Zatrzymywać przy dworcu Warszawa Zachodnia oraz w Radomiu, Skarżysku – Kamiennej, Kielcach, Krakowie, Brzesku, Nowym Sączu i Rytrze. Na Słowacji w Starej Lubowli, Kieżmarku, Popradzie, Preszowie i Koszycach. Na Węgrzech zaś w Miszkolcu, aby o 9.35 dojechać do Budapesztu na dworzec autobusowy i o 10.00 na lotnisko.

 

Z którego w drogę powrotną odjeżdżać będą, z przystankami oczywiście w tych samych miastach, o godz. 19.20, aby do Warszawy dotrzeć następnego dnia o godz. 10.00. Szczegółowy rozkład jazdy znaleźć można na: www.leoexpress.pl. Dzięki skomunikowaniu z innymi kursami LEO Express, na Słowację wygodnie dojadą również mieszkańcy Katowic, Łodzi, Torunia, Trójmiasta oraz Słupska. Nowa linia autobusowa LEO Express bezpośrednio połączy więc Warszawę, Kraków oraz inne polskie miasta m.in. ze słowackimi Tatrami!

Taka możliwość transportu była bardzo wyczekiwana wśród miłośników tych gór. Dzięki niej turyści czy narciarze dojadą w jej słowacką część wreszcie bez pomocy własnego samochodu. Słowackie Tatry i wschodnia Słowacja to region, który ma turystycznie wiele do zaoferowania. Nowa trasa zapewnia bowiem dojazd nie tylko w góry, ale również do wód termalnych, średniowiecznych zamków czy malowniczych słowackich miasteczek.

Pewną wadę tej nowej trasy – to już uwaga redaktora – stanowią przyjazdy do części miast polskich i słowackich w niewygodnych godzinach nocnych. Ale podróż między Warszawą i Budapesztem trwa ponad 14 godzin w jedną stronę, co jest możliwe tylko w nocy, gdy ruch drogowy bywa mniejszy.

– Komfortowe autobusy LEO Express zapewnią wygodny i ekologiczny dojazd w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo, dzięki promocji 1+1 gratis, jeszcze więcej osób będzie mogło wybrać się na atrakcyjne wakacje lub weekend w słowackie góry czy termy – zapewnia członek zarządu LEO Express Polska pan Peter Jančovič.

Przewoźnik LEO Express jest znany przede wszystkim ze swoich nowoczesnych pociągów, które kursują na trasach po Czechach i Słowacji. LEO Express rozwija także linie autobusowe oraz minibusowe, gdzie standard z pociągów przenosi na drogi. Dlatego w autokarach LEO Express jest steward, wygodne fotele, toaleta, Wi-Fi oraz gniazdka. Dodatkowo pasażerowie mają możliwość skorzystania z poczęstunku. Wyjątkowym elementem oferty jest dostępna w autokarach strefa Business class z największą ilością miejsc na nogi na rynku i z innymi udogodnieniami.

Od ponad roku LEO Express rozbudowuje również sieć minibusów TigerExpress, która oferuje dodatkowo 6 codziennych połączeń pomiędzy Polską i Słowacją – na trasach łączących Kraków, Orawę, Liptów, Poprad, Tatry, Bardejów i Koszyce, oraz najnowsze połączenie przez Orawę, Martin do Żyliny.

 

Zdjęcia: Słowackie Centrum Turystyki 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top