KUBA: PO HURAGANIE IRMA TURYSTYKA WRACA DO NORMY

Z Ambasady Kuby w Warszawie otrzymaliśmy następującą informację.

Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom za wyrazy troski jakie otrzymaliśmy od Was po przejściu przez nasz kraj huraganu Irma. Z radością informuję, że życie na Kubie wraca do normy i trwa naprawianie zniszczeń. Przesyłam informację o stanie infrastruktury turystycznej i przygotowaniach do nowego sezonu.

Hawana

Port lotniczy José Martí działa bez zakłóceń.

 

Wszystkie najbardziej znane zabytki i obiekty turystyczne w tym Old Havana oraz słynny kabaret Tropicana i inne kluby są otwarte i dostępne dla turystów. W mieście prowadzone są prace porządkowe i wykonywane drobne naprawy w strefie przybrzeżnej.

 Region Pinar del Rio funkcjonuje bez zakłóceń.

Ośrodek wypoczynkowy Varadero Międzynarodowe lotnisko Juan Gualberto Gómez International Airport w Varadero działa i przyjmuje samoloty bez zakłóceń. W Hotelach Melia Peninsula, Paradisus i Ocean Varadero El Patriarca trwa usuwanie niewielkich szkód i wkrótce zostaną otwarte dla turystów.

Villa Clara Keys

Trwa usuwanie szkód na lotnisku w Santa Clara. Mamy nadzieję, że wkrótce zacznie ono przyjmować samoloty. Wszystkie hotele przygotowywane są do sezonu.

Cayo Coco

Trwają praca naprawcze na miejscowym lotnisku, które uległo niewielkim uszkodzeniem i wkrótce zostanie otwarte dla turystów. W hotelach trwają prace remontowe po przejściu huraganu i będą one gotowe na przyjęcie gości w sezonie zimowym.

Rejony turystyczne w prowincjach Sancti Spiritus, Trynidad, Cienfuegos i Topes de Collantes nie zostały dotknięte huraganem i działają normalnie. Holguin funkcjonuje bez zakłóceń.. Guantánamo-Baracoa funkcjonuje bez zakłóceń.

Serdeczne pozdrowienia. Ambasada Kuby w Polsce

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top