FRANCJA: NIECODZIENNE PROPOZYCJE NA KOŃCÓWKĘ LATA

Macie ochotę na niecodzienną wyprawę, by w niezapomniany sposób spędzić końcówkę lata? Proponujemy wam poniżej listę oryginalnych aktywności na jesień:

1. Afrykańskie safari koło Nantes.

Pobyt w kenijskiej dżungli, tak jakbyście byli tam naprawdę – jest to możliwe zaledwie kilka kilometrów od Nantes! Najbardziej niesamowity francuski rezerwat „Dzika planeta” (Planète sauvage) gwarantuje wam pobyt na prawdziwym safari, gdzie można spotkać ok. 1000 zwierząt ze 150 różnych gatunków.

 

Dzika planeta jest podzielona na 5 sekcji tematycznych, z których każda dostarczy wam innych przeżyć: • Noc w jurcie albo biwak! Między namiotami czy jurtami zobaczycie antylopy, gnu, zebry, konie mongolskie lub jelenie. • Centrum morskie (La Cité Marine) – w centrum życia delfinów! W programie: sesja 30 min. z delfinami, poznanie z bliska pracy opiekunów delfinów i zwiedzanie 1000 metrowej podwodnej galerii.

• Szlakiem Inków (Le Sentier des Incas) – Ta wycieczka zabierze was do Ameryki Południowej, gdzie zobaczycie małpki Saimiri, papugi i różowe flamingi. • Sawanna (Le Chemin de Brousse) – Jeszcze inny sposób na obserwację typowych afrykańskich zwierząt (surykatek, koronnika szarego czy ibisa) podczas przechadzki kładkami.

Kontynuujcie waszą drogę aż do Madagaskaru, gdzie zobaczycie żyjące na wolności lemury! • Świątynia dżungli (Le Temple de la Jungle) – inne wesołe miejsce dla małych i dużych, gdzie zobaczycie z bliska antylopy azjatyckie, wietnamskie świnki zwisłobrzuche czy gęsi.

 

2. Ryk jelenia w jednym z najpiękniejszych lasów Francji

 

Każdego roku podczas sezonu godowego ryki jeleni odbijają się echem po tutejszych lasach. Charakterystyczny ochrypły ryk, zastępujący orszak ślubny dla tego króla lasu. Widowisko do zaobserwowania i usłyszenia w największych lasach Francji: • Las Rambouillet (Yvelines) Od 15 września do 5 października w lesie Rambouillet organizowane są wycieczki z przewodnikiem (wieczorem lub o świcie). Na koniec zwiedzania oferowany jest posiłek przy kominku lub śniadanie.

• Las Chambord (Loir-et-Cher) Miejsce idealne do tego, by wysłuchać ryku jeleni! Wraz z zapadnięciem zmroku czy o wschodzie słońca pojedźcie samochodem do lasu z leśnikiem, by wytłumaczył wam rytuały godowe jeleni, a także ich sposoby walk. Niesamowite chwile na łonie natury z dala od turystów. • Fauna w lesie d’Orient (Aube) Naturalna przestrzeń do wysłuchania ryku jeleni, od 16 września do 6 października.

• Park Zwierząt Świętego Krzyża (Parc Animalier de Sainte-Croix (Moselle) Pierwszy park europejskich zwierząt – Park Świętego Krzyża, organizuje wycieczki szlakiem jeleni od soboty 23 września do niedzieli 15 października. Wycieczki, na których można usłyszeć „poranne wycie” odbywają się od 6 rano, a kończą się obfitym śniadaniem. „Ryczenie wieczorne” można usłyszeć z przewodnikiem w piątki, soboty i niedziele od 18 do 22, kończą się one posiłkiem przy kominku. Wszytskie wycieczki objęte są wsześniejszą rezerwacją.

 

3. Krokodyle w Pierrelatte (Drôme)

 

Fascynują was gady? Farma krokodyli i ich tropikalny świat są na wyciągnięcie ręki! Cieplarnia o wymiarach prawie 8000 m², wybieg zewnętrzny o 4000 m², wodospady, bagna, laguny czy lasy mangrowe. Mały raj zamieszkany przez ponad 360 krokodyli, warany (także waran z Komodo) czy inne wielkie gady.

 

Zdjęcia: Atout France 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top