Przewodnik Jaskinie. Polska, Czechy, Słowacja

 Na początku czerwca do sprzedaży trafiła nowa publikacja wydawnictwa Carta Blanca – „Jaskinie. Polska, Czechy, Słowacja. Przewodnik”. Książka wprowadza Czytelnika w tajemniczy i fascynujący świat podziemnych labiryntów, huczących jaskiniowych rzek i mrocznych korytarzy. Zaprasza na niezwykłą wspinaczkę w głąb Ziemi, podczas której wszystko może się zdarzyć…

Wycieczka do jaskini niemal zawsze jest egzotyczna. Wkraczamy bowiem do całkowicie odmiennej rzeczywistości. To, co turysta może zobaczyć w jaskiniach, jest zachwycające – skamieniałe lub zamrożone wodospady, bogactwo nacieków skalnych, podziemne jeziora i strumienie, jaskinie lodowe, smocze jamy i groty, bajkowe komnaty, kręte korytarze, przepastne czeluście i ślady bytności naszych przodków sprzed tysięcy lat. W przewodniku zostały opisane 43 najciekawsze i najpiękniejsze jaskinie turystyczne w Polsce, Czechach i na Słowacji. Zaprezentowano także okazy flory i fauny, jak np. nietoperze gościnnie przebywające w jaskiniach i studniczka, który nigdy nie opuszcza podziemnego świata. Warto zwiedzać także okolice jaskiń. Krasowe krajobrazy są niezwykle malownicze i zróżnicowane, a całości dopełniają wiekowe zamki, zabytkowe miasteczka i uzdrowiska. W przewodniku Czytelnik znajdzie kolorowe zdjęcia, plany jaskiń z zaznaczonymi najciekawszymi miejscami, słowniczek jaskiniowy, mapy lokalizacyjne i informacje praktyczne dotyczące zwiedzania jaskiń.

Jaskinie. Polska, Czechy, Słowacja.

Przewodnik

Cena detaliczna: 29,90 zł

Format: 123 x 197 mm

Objętość: 240 stron

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-61444-28-2

 

Nakładem wydawnictwa Carta Blanca ukazały się również przewodniki: „Fortyfikacje”, „Koleje”, „Niebo”, „Technika”, „Szlaki turystyczne” oraz „Zamki”.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top