ITAKA: ZASKOCZYĆ KLIENTA NOWOŚCIĄ, ALE NIE NA SIŁĘ

Z Piotrem Heniczem, wiceprezesem ITAKI, największego biura podróży w Polsce, rozmawia Ewa Ploplis.

– Biura podróży coraz wcześniej oferują klientom swoją ofertę na kolejne sezony. Wprowadzają także nowe produkty turystyczne, które wcześniej nie były oferowane na polskim rynku turystycznym. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie tego rynku. Polacy coraz chętniej decydują się na wyjazdy wypoczynkowe i turystyczne z dużym wyprzedzeniem. Coraz częściej wybierają dalekie destylacje. Poszukują nowości i zaskoczenia. Jest to nie tylko wynik wzrostu zamożności, ale także zmiany mentalności i podejścia do tematu wypoczynku. Polski turysta staje się coraz bardziej wymagającym klientem. Itaka już przygotowała ofertę na sezon zimowy 2017/2018.

– Coraz wcześniej oferujecie sprzedaż na kolejne sezony?

– Tak, to już 27. Zima w ITACE. Coraz szybciej otwieramy sprzedaż kolejnych sezonów, ponieważ takie jest zapotrzebowanie rynku. To dobry trend, sprzedaż rozkłada się na dłuższy czas. 

– Jakie nowości pojawią się w br. w ofercie zimowej Itaki?

– Nowością jest przede wszystkim podejście do oferty. Nie szukamy nowości na siłę. Jeśli nowość to musi to być kierunek nie tylko atrakcyjnie turystycznie, ale także dysponujący odpowiednią bazą hotelową. Dobrze znamy polski rynek i wiemy czego oczekuje klient ITAKI.

– Czy wprowadzacie nowości także podczas trwającego sezonu?

– Tak. Nowości wprowadzamy także w trakcie sezonu, np. na Lato 2017 dodatkowo aż 177 hoteli. Na sezon Zima 17/18 niedawno wprowadziliśmy do sprzedaży ofertę Pod żaglami ITAKI – rejsy statkiem wycieczkowym Ocean Majesty. Przygotowaliśmy 8 tras rejsów, obejmujących Wyspy Kanaryjskie, a także Maroko i Maderę.

– Wyspy Kanaryjskie to dla ITAKI kierunek o strategicznym znaczeniu?

– Tak. to właśnie tam ma siedzibę Fit Canarias – agencja incomingowa ITAKI, biorąca czynny udział zarówno na etapie powstawania projektu, jak i jego realizacji. Ciekawe i urozmaicone wycieczki fakultatywne z każdego portu, do którego zawija statek, pozwalają wybrać inny program zwiedzania na każdy dzień i odkrywać nowe, piękne miejsca. Ocean Majesty może przyjąć na pokład 620 pasażerów, liczy 250 członków załogi, ma 7 pokładów pasażerskich, 9 typów kabin, 2 restauracje, 6 barów, salę kinową, basen i wiele innych atrakcji.

– Rejsy pod żaglami ITAKI to unikalny produkt na rynku?

– Po raz pierwszy w historii, polski touroperator czarteruje cały statek pasażerski. Operacja trwa od 7 listopada 2017 r. do 3 kwietnia 2018 r. Tylko dla klientów ITAKI mamy unikalne trasy rejsów, wyjątkowe wycieczki fakultatywne i polską obsługę na statku.

– Od kiedy można nabywać „zimowe wyjazdy”?

– Zima 17/18 jest w sprzedaży już od 31 marca br. i dosłownie kilka minut po otwarciu systemów rezerwacyjnych pojawiły się pierwsze bookingi.

– Co jeszcze oprócz Ocean Majesty może stać się hitem tegorocznego sezonu zimowego?

– Typujemy Zanzibar, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Marsa Alam w Egipcie.

– Jak przedstawiają się ceny? Czy oferta zimowa jest przygotowaną na kieszeń każdego klienta?

– Ogólnie cena zależy od standardu hotelu, jego położenia, typu wyżywienia. Zawsze polecam rozmowę z naszymi konsultantami, którzy dobiorą hotel czy wycieczkę objazdową zgodnie z oczekiwaniem klienta i jego budżetem. Mamy elastyczną politykę cenową. Cena jest jednym z narzędzi optymalizacji produktu, reguluje jego sprzedaż. Często w trakcie sezonu otrzymujemy specjalne bonusy od naszych kontrahentów: są to np. promocje cenowe hoteli, czy niektóre wycieczki fakultatywne gratis, co ma także przełożenie na cenę.

– Proszę podsumować sprzedaż oferty zimowej 2016/2017.

– Sezon Zima16/17 skończył się 31.03 i na oficjalne podsumowanie jest jeszcze za wcześnie, ale już teraz możemy mówić o dużym wzroście w porównaniu z Zimą 15/16.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top