GLOBTROTER: ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNE I NAGRODY DZIENNIKARSKIE ZA ROK 2020

          Pandemia koronawirusa Covid-19 w znacznym stopniu sparaliżowała działalność Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Zawieszone zostały spotkania z cyklu „Goście Globtrotera”. Przesunięte na „lepsze czasy”, przygotowane już, obchody 30-lecia działalności Stowarzyszenia. Udało się zorganizować zaledwie kilka dziennikarskich wyjazdów krajowych. Tylko nieliczni członkowie „Globtrotera” uczestniczyli w zagranicznych prasowych wyjazdach studyjnych.

Pomimo utrudnień i ograniczeń w dostępie do nowych informacji oraz podróżniczych wrażeń, przynajmniej część naszych koleżanek i kolegów nie zawiesiła zawodowej aktywności, a niektórzy opublikowali nawet sporo ciekawych artykułów, relacji i zdjęć o tematyce turystycznej i podróżniczej. Pozwoliło to zachować wieloletnią tradycję przyznawania dorocznych dziennikarskich Nagród Globtrotera za osiągnięcia w roku 2020. Szczegóły publikujemy niżej wraz z życzeniami świątecznymi i noworocznymi prezesa SD-P „Globtroter”, Sławomira Bawarskiego.

 

            Drogie Koleżanki, Koledzy i Przyjaciele SD-P „Globtroter”

           Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2021, życzę Wam zdrowia i jeszcze raz zdrowia i oby świat znowu otworzył przed nami swoje „zamknięte bramy”. Po raz pierwszy od 30 lat jestem zmuszony odwołać nasze tradycyjne spotkanie wigilijne. Aby przynajmniej wirtualnie tradycji stało się zadość, przedstawiam listę laureatów Nagrody „Globtrotera” za rok 2020

* Arkadiusz Bińczyk i Marcin Rosołowski – Za książki „Świat polskiej szlachty” i „Portret przedsiębiorców polskich”.

* Adam Gąsior i Marzena Markowska – Za redagowanie w warunkach pandemii portalu Waszaturystyka.pl.

* Magdalena Pinkwart – Za publikacje radiowe i telewizyjne w 2020 roku..

* Sergiusz Pinkwart – Za przewodnik „Wyspy Owcze z pierwszej ręki”.

* Cezary Rudziński – Za relacje i zdjęcia z podróży po Czechach, Polsce i Słowacji w 2020 roku.

Gratuluję !

         Nagrody zostaną wręczone na pierwszym możliwym ze względów epidemiologicznych spotkaniu, które odbędzie się w Kamienicy Artystycznej u naszego kolegi Pawła Bruna. Tam również zorganizujemy 30–lecie naszego Stowarzyszenia, a właściwie – przez pandemię – 31–lecie.

        Prezes SD-P „Globtroter” – Sławomir Bawarski

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top