GLOBTROTER: SPOTKANIE WIGILIJNE I WRĘCZENIE NAGRÓD DZIENNIKARSKICH ZA 2018 ROK

To już po raz 27-ty, zgodnie z tradycją tuż przed świętami Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”.

 

Przybyło nań stu kilkudziesięciu członkiń i członków, także spoza Warszawy, gdzie mieszka ich najwięcej, ale również z innych miast oraz zaproszeni przyjaciele Stowarzyszenia. Kilkugodzinne spotkanie tym razem miało miejsce w gościnnej Kamienicy Artystycznej na Pradze, na zaproszenie jej właściciela Pawła Bruna.

Biznesmena, ale i członka Stowarzyszenia, autora już dwu tomów podróżniczego pamiętnika – rankingu krajów świata „Jechać nie jechać?”. Laureata Nagrody Globtrotera za I tom w roku ubiegłym.

Jak zwykle było co zjeść i wypić. A także spokojnie posiedzieć i porozmawiać przy jednym z wielu stołów tego rozległego lokalu, korzystając z tego, co znajdowało się na ogólnym szwedzkim. Wieczór umilał jego uczestnikom duet wokalno-muzyczny sióstr Antoniny i Elżbiety Pawłowicz.

 

NAGRODY GLOBTROTERA

 

Również zgodnie z wieloletnią tradycją prezes SD-P „Globtroter” Sławomir Bawarski złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Ogłosił też nazwiska laureatów dorocznych nagród za najciekawsze publikacje turystyczne roku bieżącym oraz wręczył im dyplomy i upominki.

     Nagrody Globtrotera „Za najciekawsze publikacje turystyczne w roku 2018” otrzymali – w porządku alfabetycznym:

red. red. Wojciech Dobrzański – już po raz 6-ty. Adam Gąsior – po raz 8-my, Magdalena Pinkwart – po raz 5-ty i Cezary Rudziński – po raz 19-ty. Ponadto portal „Kurier 365” za ciekawe publikacje podróżnicze.

To dobra, ale równocześnie zła informacja. Potwierdza, że doświadczeni dziennikarze ciągle są w czołówce. Równocześnie jednak, podobnie jak w latach ubiegłych, niepokoi fakt, że wśród tegorocznych laureatów nie ma debiutantów, a zwłaszcza młodych dziennikarzy.

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top