FRANCJA: TRZY PROPOZYCJE ŚWIĄTECZNYCH WYJAZDÓW

Poszukiwanie celu i kierunku wyjazdu na okres świąteczny wydaje wam się trudne? Nic bardziej mylnego! We Francji to jak najbardziej możliwe. Poniżej zamieszczamy wybór trzech propozycji, które pozwolą przeżyć te Święta w niecodzienny sposób.

1. Naładuj baterie na skraju lasu w Barneville-la Bertran w Normandii.

Hotel Auberge de la Source jest położony na skraju lasu zaledwie kilka kilometrów od portu Honfleur. Stanowi on prawdziwą oazę spokoju oraz miłej i przytulnej atmosfery.

To idealne miejsce by połączyć przyjemności gastronomiczne i relaksacyjne. Po skorzystaniu z masażu wykonanego przy pomocy odżywczych olejków na bazie jabłek i mleka, można wziąć udział w lekcji gotowania prowadzonej przez wybitnego szefa kuchni, który nauczy was technik kucharskich i sztuki łączenia różnych smaków na jednym talerzu. Na Święta hotel proponuje specjalnie oferty: dwa noclegi ze śniadaniem, lampką szampana i wliczonymi kolacjami, w tym ta wigilijna przygotowana przez Yannick’a Bernouina. Do przetestowania od 23 do 26 grudnia!

Miejsca nie do przegapienia w Honfleur na Święta:

• Targ świąteczny od 15 grudnia do 1 stycznia • Muzeum automatów w Falaise • Wizyta w sklepie „La Fromagère et Le Vigneron” (Serowar i Winiarz) w Honfleur

 

 

2. Jacuzzi wśród gór w Górnej Sabaudii

 

Zapierający dech w piersiach widok u stóp Mont Blanc, komfortowy, nowoczesny i przytulny kompleks wypoczynkowy. To wszystko znajdziecie w hotelu Hameau Albert Ier w Chamonix. Dlaczego więc nie wybrać się tam na Święta? Naładujecie tam baterie przepływając kilka długości w basenie usytuowanym naprzeciwko Mont Blanc, czy w jacuzzi pod gołym niebem. Po masażu i zabiegach relaksacyjnych można skosztować wyśmienitej kuchni hotelowej, która proponuje takie potrawy jak bretońskiego homara, risotto z truflami czy ravioli z krabem.

Miejsca nie do przegapienia w Chamonix na Święta:

• Miasteczko świąteczne od 16 do 30 grudnia • Parada świąteczna 24 grudnia • Przejazd małym pociągiem zębatkowym do Montenvers Mer de Glace • Wejście do przezroczystej kabiny zawieszonej nad przepaścią na szczycie Aiguille du Midi (dreszczyk emocji gwarantowany)

 

3. Świąteczna wróżka w sercu winnic w hotelu Sources de Caudalie (Bordeaux)

 

Nocleg w uroczym hotelu, relaks w spa wino-terapii, degustacja przysmaków przyrządzonych przez wielkiego szefa kuchni i oczywiście win z regionu Bordeaux – wszystko to w hotelu Sources de Caudalie. Warto także wspomnieć o atmosferze, która panuje w hotelu podczas Świąt: ciepło trzeszczącego ognia w kominku, lampiony oświetlające winnice, magia, która jednoczy pałacowy i domowy charakter tego miejsca.

Z okazji Świąt gospodarze proponują gościom udział w warsztatach gotowania, specjalne atrakcje dla rodzin z dziećmi (przysmaki z torby św. Mikołaja, przechadzka w lesie des Landes, świąteczny targ) czy zabiegi odnowy biologicznej (masaże ciała i twarzy na basie olejków z wina i rodzynek).

Miejsca nie do przegapienia w Bordeaux na Święta:

• Targ świąteczny • La Cité du Vin • Zakupy na ulicy Sainte-Catherine

 

Zdjęcia: Atout Francje

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top