FRANCJA: MUZYKA ELEKTRONICZNA W PARYŻU

Chwilowa moda czy stała tendencja? Jedno jest pewne – od kilku lat muzyka elektroniczna zajmuje sceny muzyczne Paryża. Jej miłośnicy tylko na to czekali. Stolica Francji w końcu staje się jednym z centrów muzyki electro, a to dzięki nowo otwartym klubom takim jak ten na barce na Sekwanie czy w dawnym kasynie. Szczegóły poniżej: 

Le Society, dawne kasyno przekształcone w klub

To nowy adres dla fanów muzyki elektronicznej, techno czy house’u, otwarty w połowie marca tego roku. Le Society przyciąga swoim niecodziennym charakterem – rozłożone na kilku piętrach, w stylu lat 30., w miejscu dawnego kasyna… Klub znajduje jest na ulicy Cadet w IX dzielnicy Paryża, na Wielkich Bulwarach.

 

Oferuje zróżnicowany repertuar, bazując na haśle: „każda sala, inna atmosfera”. Każde piętro dawnego kasyna oferuje coś innego: na parterze znajduje się taras, na pierwszym piętrze bilard i piłkarzyki w artystycznej atmosferze luzu, na drugim bar, parkiet i sala projekcyjna, gdzie odbywają się pokazy filmów niemych i czarno-białych. Ostatnie piętro, miejsce, gdzie znajdowały się sejfy, przeznaczone jest dla koncertów „deep techno”. Tutaj nie można się nudzić! Żałujemy tylko, że właściciele nie wykupili jeszcze nocnej licencji i o drugiej w nocy trzeba przenieść się gdzie indziej…

La Concrete, barka otwarta 24h/24

Paryski klub unoszący się na Sekwanie, który zacumował niedaleko dworca Austerlitz, w Porcie de la Rapée. Nawet te kilka słów brzmi obiecująco… Od marca La Concrete otrzymała licencję na działalność 24h/24, dzięki czemu klub jest otwarty cały czas. W skrócie – dopóki są tu ludzie, dopóty jest muzyka! Na barce znajduje się przeszklona sala i imponujący taras, gdzie można się bawić przy muzyce serwowanej przez najlepszych DJ-ów.

Jest to pierwsze miejsce, które działa w każdy weekend, bez przerwy – barka ma jeszcze przed sobą wiele niezapomnianych nocy… Trzeba też zaznaczyć, że klub nie jest prowadzony przez nowicjuszy. La Concrete jest jednym z lokali grupy Surprize – agencji dobrze znanej nocnemu życiu Paryża. Organizator imprez i festiwali takich jak Weather Festival, który przyciąga 50 000 uczestników, grupa Surprize wie co zrobić, by zapewnić publice udany wieczór!

Electro zagościło na dobre w Paryżu

Paryż coraz częściej kładzie nacisk na muzykę elektroniczną w swoim repertuarze, by przyciągnąć jak największą liczbę klubowiczów. Jednak poza powyższymi nowościami istnieje także wiele wydarzeń znanych dotychczas fanom tej muzyki, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim: wspomniany Weather Festival, Technoparade, The Peacock Society czy Marvellous Island Festival… Więc: do biegu, gotowi, START!

 

      Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top