FRANCJA: MUZYCZNE SPACERY W REIMS

Tylko do 21 lipca 2018 r. miasto Reims będzie rozbrzmiewać koncertami jazzowymi i klasycznymi organizowanymi w kilku miejscach.

 

Bazylika Saint-Rémi, Opera, Palais des Congrès i prywatne sale słynnych mistrzów szampanów Roederer, Ruinart, Pommery i Krug, to prestiżowe miejsca, w których odbywają się koncerty muzyki klasycznej i jazzowej podczas festiwalu Les Flâneries. Musicales w Reims. Festiwal rozpoczął się z wielką pompą – od IX Symfonii Beethovena w Bazylice Saint Rémi. Dwa dni później rosyjski pianista Grigorij Sokolov zinterpretował utwory Haydna i Schuberta w prestiżowej scenerii Opery w Reims.

W Comédie de Reims odbył się oryginalny rodzinny koncert: 11-letnia Alma Amoyel zagrała na skrzypcach, a jej tata, Pascal Amoyel, na fortepianie. Pomiędzy nimi odbył się dialog na temat historii muzyki klasycznej dla dzieci powyżej 6 lat. Haydn zostanie ponownie uhonorowany: Orkiestra l’Ile-de-France pod dyrekcją Jean-Marie Puissant zagrała La Création. 21 lipca będzie miał miejsce koncert zamykający festiwal, połączony z gigantycznym piknikiem: w programie koncertu jest Czajkowski w wykonaniu Narodowej Orkiestry Lotaryńskiej pod batutą Jacques’a Merciera.

Cennik: od 12 € do 30 €, ale wejście na wiele koncertów jest bezpłatne Adres: Les Flâneries Musicales de Reims 12 Bvd Général Leclerc 51722 Reims

Zdjęcie: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top