FRANCJA: MUZYCZNA SEKWANA

Szklany żagiel oparty na metalowej konstrukcji stoi już na miejscu, gotowy by obracać się zgodnie z cyklem solarnym wokół ogromnej futurystycznej sfery… To właśnie tam, w samym środku wyspy Seguin powstaje nowe muzyczne miasteczko o nazwie Seine Musicale (Muzyczna Sekwana). Insula Orchestra pod batutą Laurence’a Equilbey zagra pierwszą nutę w tej nowej, wyjątkowej przestrzeni całkowicie poświęconej muzyce i tańcowi. W Sali koncertowej Seine Musicale podczas koncertów inauguracyjnych 22 i 23 kwietnia usłyszeć będzie można utwory Mozarta i Beethovema, które stanowią podstawę repertuaru Insula Orchertra, ale zagrają również Berlioza i Webera. Program będzie przedstawiony przez bardzo zdolne, młode pokolenie francuskich artystów.

 

Uczestniczyć w inauguracji będą między innymi sopranistka Sandrine Piau, Mezzo-sopran Anaïk Morel, tenor Stanislas de Barbeyrac, baryton Florian Sempey czy pianista Bertrand Chamayou… Trochę inny ton nada wydarzeniu koncert Boba Dylana – legendarnego artysty i laureata Literackiej Nagrody Nobla, który odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 20:30. Seine Musicale to wyjątkowe miejsce.

Grande Seine może pomieścić aż do 6000 tysięcy osób i jest przeznaczona do koncertów muzyki współczesnej. Układ widowni został zaprojektowany tak, aby dać widzom możliwie najlepszą widoczność i najmniejszą odległość od sceny. Sala Koncertowa ma 1150 miejsc i w niej odbywać się będą koncerty muzyki poważnej. Sala zapewnia wyjątkową akustykę, a jej wygląd stwarza uczucie intymności pomiędzy publicznością i artystą.

Kompleks został zaprojektowany przez Shigeru Bana i Jeana de Gastines. To ich dziełem jest ogromny żagiel o powierzchni 1000m2, pokryty panelami słonecznymi, który obraca się zgodnie z ruchem słońca. To miejsce na pewno stanie się symbolem zachodniego Paryża. Oprócz strefy muzycznej, Seine Musicale to również przestrzeń w której można aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top