FRANCJA: LA LISTE 2018 – RESTAURACJA GUY SAVOY NA CZELE ŚWIATOWEGO RANKINGU

Francja ma trzy restauracje w pierwszej dziesiątce La Liste na rok 2018 (światowego rankingu restauracji): Restauracja Guy Savoy w Paryżu, Alain Ducasse au Plaza Athénée i La Vague d’Or w Saint-Tropez. Nowa aplikacja umożliwia odnalezienie w sumie 16 000 adresów, z czego 1000 nagrodzonych restauracji z całego świata. Opublikowano tegoroczną listę najlepszych restauracji świata, a Francja pozostaje na podium ze 118 restauracjami spośród 1000 wyróżnionych, co daje jej 3. miejsce, za Japonią i Chinami. Restauracja Guy Savoy w Monnaie de Paris drugi raz z rzędu została ogłoszona najlepszym lokalem gastronomicznym świata.

 

W swojej drugiej edycji, La Liste odzwierciedla ewolucję światowych tendencji kulinarnych oraz pozycję każdego państwa na mapie wyjątkowej kuchni. La Liste 2018 proponuje selekcję podzieloną na 3 kategorie dla 16 000 adresów: „Światowy Top 1000” to klasyfikacja najlepszych restauracji świata, ocenianych według najważniejszych przewodników i krytyków gastronomicznych; lista „Wyjątkowe Stoły” zawiera 5000 uznanych kuchni, wielokrotnie nagradzanych jako najlepsze w państwie lub regionie; lista „Ulubione” (Coups de Coeur) wymienia najlepsze miejscowe lokale na ucztę, która zanadto nie obciąży portfela.

Algorytm wykorzystujący ponad 550 źródeł gastronomicznych

La Liste obejmuje niezwykle duży obszar geograficzny, łącznie z mniejszymi miasteczkami i najbardziej oddalonymi regionami. Właśnie ta światowa sieć jest jedną z zalet tego rankingu, stającego się pierwszym światowym przewodnikiem pod względem liczby uwzględnionych restauracji. Sporządzana przez międzynarodową grupę ekspertów i smakoszy,

La Liste ma na celu utworzenie spisu najlepszych lokali gastronomicznych świata, służącego jako punkt odniesienia dla smakoszy z całego globu. Ranking opiera się na algorytmie wykorzystującym ponad 550 specjalistycznych źródeł gastronomicznych, wśród których są renomowane przewodniki, takie jak Michelin oraz dzienniki, w tym New York Times. System ten wylicza ocenę stanowiącą podstawę listy wyróżnionych. Tegoroczną nowością jest darmowa aplikacja proponowana przez La Liste, umożliwiająca dostęp do adresów 1000 najlepszych restauracji na świecie.

Wersja Premium, stworzona we współpracy z La Fourchette, umożliwia dokonanie rezerwacji w 10 państwach, w tym we Francji, z uwzględnieniem szeregu kryteriów (lokalizacji, budżetu, upodobań, itp.). Ponadto pozwala na sprawdzenie opinii krytyków gastronomicznych, a także udostępnienie wyboru znajomym. Dostępna od 5 grudnia w AppStore, aplikacja będzie także dostępna w systemie Android od stycznia 2018.

Zdjęcie: Atout France

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top