ESTONIA ZAPRASZA

O Estonii piszemy rzadko, gdyż w tym niewielkim ale pieknym kraju nadbałtyckim, który razem z nami stał się czlonkiem Enii Europejskiej bywamy tylko sporadycznie.

 

Z przyjemniością to zmienimy, gdyż ostatnio dostrzegł on potencjał turystyczny Polski i zaczyna zabiegać o przyjazdy naszych turystów.

 

Świadczy o tym m.in. publikowny poniżej tekst, który otrzymaliśmy z Estońskiego Urzędu d/s Turystyki – Estonian Tourist Board.

 

 

Estonia z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym celem podróży Polaków. W 2010 roku liczba polskich turystów odwiedzających Estonię wzrosła o 14% w porównaniu do roku poprzedniego. Turyści najchętniej odwiedzają miasta Tallin i Tartu, nadmorski kurort Pärnu, a także północną, zachodnią i południową część kraju.

 

Kraj tysiąca wysp

 

Estonia leży na północno-wschodnim krańcu Unii Europejskiej, za okno na Europę mając Zatokę Fińską. Mieszkańcy tego bałtyckiego kraju doliczyli się ponad 1500 wysp! Chociaż jest niewielkim państwem o populacji 1,3 mln mieszkańców, oferuje swoim gościom liczne atrakcje turystyczne: od bogatej oferty kulturalnej Tallina i Tartu po urokliwe i samotne plaże Pärnu i wyspy Saaremaa.

 

Dzięki swojemu położeniu jest także wygodną bazą wypadową do zwiedzania Skandynawii, Litwy i Łotwy oraz Petersburga. Stołeczny Tallin oferuje wygodne i szybkie połączenia promowe do Helsinek i Sztokholmu. Kupując bilet na poranny autobus do Petersburga, już w południe można poznawać uroki magicznego Miasta Św. Piotra.

 

Estońskie kontrasty

 

Stolica Estonii, Tallin, zachwyca średniowieczną architekturą. Tallińskie Stare Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Jednocześnie Estonia to kraj nowoczesnych technologii: ojczyzna Skype’a i królestwo bezprzewodowego Internetu, który dostępny jest w każdym zakątku kraju: niemal w każdej restauracji, a także w autobusach i pociągach.

 

Znani z zamiłowania do tańca i śpiewu Estończycy żyją szybko i intensywnie. Z drugiej strony, dumni z estońskiej przyrody, cenią sobie życie w harmonii z naturą. „Naszym domem jest las” – zwykli mówić  mieszkańcy kraju, w którym ponad połowę powierzchni porastają lasy.

 

Po całodniowym trekkingu na wybrzeżu można zjeść obiad w znakomitej re stauracji w Tallinie i zdążyć na wyjątkowy koncert na jednej z wysp wokół miasta. Estonia to idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla spragnionych atrakcji nocnego życia w mieście młodych ludzi, jak i rodzin z dziećmi.

 

Tallin – Europejska Stolica Kultury 2011

 

W 2011 roku Tallin jest Europejską Stolicą Kultury. Z tej okazji miasto przygotowało ponad 7 tysięcy wyjątkowych imprez i wydarzeń. W ramach kulturalnego lata w Tallinie odbędzie się między innymi coroczny Festiwal Pieśni i Tańca „Song and Dance Celebrations”, podczas którego nawet 35 tysięcy młodych ludzi zgromadzi się w jednym miejscu, aby wspólnym występem dać świadectwo unikalności estońskiej tradycji i kultury.

 

W programie są także Tallińskie Dni Morza oraz liczne festiwale, koncerty i wystawy, które zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Poproś o broszury o Estonii w języku polskim! Dla wszystkich zainteresowanych przygotowano nowe broszury o Estonii. Pomogą one turystom w odkrywaniu najciekawszych miejsc oraz w zrozumieniu, że Estonia to kraj pełen kontrastów.

 

Foldery zawierają opisy dwu-, trzy- i pięciodniowych przykładowych tras. Zwracają uwagę na ciekawostki, nie pomijając jednocześnie pożytecznych informacji o atrakcjach turystycznych różnych regionów Estonii. Mogą także stanowić inspirację do opracowania własnych tras. Zapoznaj się z estońskim bankiem fotografii photos.visitestonia.com Więcej informacji znaleźć można na: www.visitestonia.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top